‘Toplu ulaşımda rekabet kalkacak’

Yağız, “Ortak Havuz Sistemi ile toplu taşıma araçları arası rekabet kalkacak. Esnaf, yolcu ve belediye yararına bir protokol olacak” dedi

ORTAK HAVUZ SİSTEMİ

5 NOLU Kooperatif Başkanı Yağız, Ulaşım Park AŞ ile İzmit 5 Nolu Kooperatif arasındaki “Ortak Havuz Sistemi” protokolünün önümüzdeki, günlerde imzalanacağını söyledi. Yağız, “Protokol ile toplu taşıma sorunlarıyla trafik yoğunluğu en aza indirmek, etkin, verimli, konforlu, güvenilir diğer toplu taşıma araçlarıyla erişilebilir ve sürdürülebilir bir toplu taşıma hizmeti sunabilmek amaçlanıyor” şeklinde konuştu.

 

YENİ NESİL ARAÇLAR

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi koordinatörlüğünde oluşturulacak, “Ortak Havuz Sistemi” protokolünün imzalanarak yürürlüğe girmesinin ardından eski araçlarını yenileyeceklerini anlatan Yağız, yeni nesil araç alacaklarını söyledi. Yağız, “Eski araçlarımızı yeni nesil araç olarak tarif edilen 7 metre uzunluğunda, alçak tabanlı, engelli rampası bulunan Otokar firmasının yeni üreteceği araçlarla değiştirmek istiyoruz” dedi.

 

PROTOKOLDE YOK

İZMİT 5 Nolu Kooperatif Başkanı Yağız, Ulaşım Park AŞ ile imzalanacak “Ortak Havuz Sistemi” protokolü hakkında önümüzdeki günlerde üyelerden oluşan istişare kurulunu bilgilendireceklerini söyledi. Yağız, protokolde yer verilmeyen tramvay gelirleri, aktarmalı seyahat, bindi-indi gibi şoför esnafı gelirini doğrudan ilgilendiren konuların daha sonra UKOME toplantılarında ele alınacağını ifade etti.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3632575/toplu-ulasimda-rekabet-kalkacak