"Sizi en iyi biz anlarız, yanınızdayız"

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in çağrısı ile Elazığ’daki depremzedeler için başlatılan yardım kampanyasına İzmitliler adeta yüreklerini ortaya koydu. Erzak ve eşya yağmuruna tutulan yardım kampanyası sırasında kimi paketlerin içerisinden çıkan notlar herkese duygulu anlar yaşattı. Belediye personelleri ve gönüllü vatandaşlar tarafından tek tek gruplanan eşyaların arasına bırakılan notların sesli okunduğu anlarda çalışanlar gözyaşlarına hakim olamadı.

KALPLERİ ISITTI

Özellikle küçük çocukların Elazığ’daki yaşıtları ile paylaşmak istediği duygu ve düşüncelerinin yer aldığı notlar kalpleri ısıttı. Sadece İzmit’ten değil Kocaeli’nin dört bir yanından vatandaşların katılımı ile gerçekleşen yardım kampanyasında gün boyu çalışan gönüllüler ve belediye personelleri çıkan her notu Başkan Hürriyet ve alanda bulunanlar ile paylaştıktan sonra, içerisinde buldukları eşyaların yeniden arasına koyarak paketleme işlemlerine devam etti.

İŞTE O NOTLARDAN BAZILARI

“1999 Depreminde Kocaeli’deydim. Ve Sadece 3 yaşında. Annem, ablam ve babam dışında kimsemiz yoktu burada. 4 kişilik ailemize zarar gelmedi çok şükür. Küçük bir çocuktum ve belki de hiçbir şey anlamıyordum. Çadır bizim yeni evimizdi. Mutluydum ama çünkü bana da böyle tanımadığım yerlerden, insanlardan oyuncaklar geliyordu. Umarım bu oyuncaklar da sizi güldürür." 

“Sevgili Can Arkadaşlarım. Siz orada nasılsınız? Belki bunu sormak biraz saçma oluyordur fakat bizde burada iyi değiliz yüreğimiz kanağlıyor. Şimdi benim size gönderdiklerim tırla geliyor. Deprem gelip geçici korkmayın canım arkadaşlarım. Bedenen burada olabiliriz ama aklımız sizde. Güçlü kalın. Zor günleri hep beraber aşacağız. Yaralarımızı beraber saracağız. Şunu unutmayın acınız acımızdır, üzüntünüz üzüntümüzdür. Eğer bir can sıkıntısı çekilecekse hep beraber çekeceğiz. Çünkü biz Türkiye olarak ayrı bedenlerde tek yüreğiz."

“Aklımız, kalbimiz sizinle. Siz rahat uyumadan biz de uyumayız. Siz üşürseniz biz de üşürüz. Umudunuzu asla kaybetmeyin, yaralarınızı sarmak için tüm Türkiye yanınızdayız. Kocaeli’den sevgilerle."

“Sizi en iyi biz anlarız. 17 Ağustos 1999 depremini yaşadık. Elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince yanınızdayız. Acınız, acımızdır. İzmitliler tüm Türkiye gibi sizinle. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Allah yardımcınız olsun. Dualarımız sizinle."

“Merhaba. Kocaeli İzmit’ten sizlere destek göndermek için sabaha kadar çalışıyoruz. Elazığ için çok üzüldüm. Biz de sizlere destek gönderiyoruz. Ben Damla 8 yaşındayım. Elazığ’daki kardeşlerim umarım bunları beğenirsiniz."

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3613504/sizi-en-iyi-biz-anlariz-yaninizdayiz