İzmit Lisesi mezunları yemekte buluştu

Kentimizin köklü liselerinden İzmit Lisesi mezunları Otel Asya’da düzenlenen geleneksel yemek programında bir araya geldi. 1955 ve 1986’ı yılı arasındaki mezunların bir araya geldiği etkinliğe İzmit Lisesi Mezunları Derneği (İZLİDER) adına yönetim kurulu üyeleri Nazan Koçak, Fidel Başol, Güniz Kökten ve çok sayıda il dışından eski dönem mezunları katıldı. Programda konuşan 1967 mezunlarından Erbay Metin yaptığı konuşmada “ İzmit Lisesi günümüz koşullarında birçok yüksekokuldan çok daha nitelikli eğitim veren bir kurumdu” dedi.

"NİTELİKLİ EĞİTİM VARDI"

Programda duygu ve düşüncelerini aktaran 1967 mezunu Erbay Metin, “Yıllarca bir arada olduğumuz arkadaşlarımızla uzun bir süre sonra yine beraber olmak geçmişi anlamak belirli yaş sonrası insanlar için çok büyük bir özlem. O günleri gerçekten özlüyoruz. O günleri tekrar anımsamak ise bizi bir yandan da mutlu ediyor. Önemli olan İzmit Lisesinden mezun olmak. İzmit Lisesi günümüz koşullarında birçok yüksekokuldan çok daha nitelikli eğitim veren bir kurumdu. O yıllarda mezun olan arkadaşlarımız büyük bölümü üniversitelerde iyi bölümleri bitirdiler ve önemli noktalarda görev yapmış olan mezunlarımız var” dedi.

"MUTSUZ BİR GENÇLİK YETİŞİYOR"

Sözlerini sürdüren Metin, “Bizim okuduğumuz dönemde olan dostluklar ve arkadaşlıklar günümüzde maalesef yok. Bununda temel nedeni internet oluyor. Çocukları toplumdan koparıyor ve içlerine kapanıyorlar, hayali bir dünyada yaşıyorlar. Yardımlaşmalar, birebir ilişkileri de bu nedenden dolayı zayıflıyor. Modern iletişimin bizlere kazandırdıklarının yanı sıra kaybettirdiği çok önemli eksikliler oluyor. Maalesef günümüzde hepimizin de gördüğü gibi mutsuz ve egoist bir gençlik yetişiyor” ifadelerini kullandı.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3585865/izmit-lisesi-mezunlari-yemekte-bulustu