Fidan kampanyasına Orman Dede’den önemli katkı

Türkiye genelinde başlatılan "11 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor" kampanyasına, Adalet Bakanlığı’na bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yıllardır önemli görevlerde bulunan Başkontrolör Hüseyin Erdem özel önem veriyor. Bu bağlamda Hüseyin Erdem, ilimizde denetim yaptığı Ceza İnfaz Kurumlarında sadece denetim yapmakla kalmayıp kurum amirleri, personeli ve hükümlüleri ile çevre ve yeşil alan bilincinin arttırılması amacıyla bin adet fidanın toprakla buluşmasına öncülük etti.

"EN GÜZEL MİRAS"

Çevresinde ve görev yaptığı Adalet Bakanlığı teşkilatında “ Orman Dede” diye anılan Başkontrolör Hüseyin Erdem hedefinin Türkiye genelinde 1 milyon ağacın toprak ile buluşturmayı hedeflediklerini, bu anlamda titiz bir çalışma yürüterek gelecek nesillere en güzel mirası bırakmak istediklerini belirtti. Erdem, "Ülkemizde bu anlamda yapılan çalışmalara bizim de bir nebze katkımız olsun istedik" ifadesini kullandı.

"KATKILARIMIZ SÜRECEK"

Kocaeli Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde Başkontrolör Hüseyin Erdem’in öncülüğünde yapılan fidan dikme etkinliğine Ceza İnfaz Kurumlarının Denetim ve Gözetiminden Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Serhat Tütüncü, Cezaevi Jandarma Tabur Komutanı Halil Saylan, Başkontrolör Sami Eroğlu, Açık Ceza İnfaz Kurumu Kurum Müdürü Erdem Türedi, 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Kurum Müdürü Rahmi Günen, Açık Ceza İnfaz Kurumu Personeli ve Açık Ceza İnfaz Kurumu hükümlüleri yer aldı. Etkinliklerin Türkiye genelinde devam ettireceklerini belirten Başkontrolör Hüseyin Erdem, “Bugün Fidan Yarın Nefes' kampanyasına katkılarımız sürecek" dedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3381284/fidan-kampanyasina-orman-dededen-onemli-katki