Ellibeş, “Belgeler ortaya çıktığında yüzü kızaracak mı?”

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, bugün il binasında parti çalışmaları ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Toplantıda Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek de yer aldı. Ellibeş, parti çalışmalarının yanı sıra basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. İl Başkanı Ellibeş, dün CHP Milletvekili Tahsin Tarhan’ın golf araçları ve Gebze Metrosu’nun Bakanlığa devri ile ilgili açıklamalarını doğru bulmadığını söyledi. Gebze Metrosu ile ilgili Tarhan’ın Bakanlıkla Büyükşehir Belediyesi’nin arasında henüz bir sözleşme olmadığı yönündeki ifadeleri üzerine Ellibeş, “Üzülüyorum tabi. Kocaeli Milletvekilimizin meseleye yaklaşımını şık bulmuyorum. Belgeler yarın ortaya konduğunda yüzü kızaracak mı? Sayın Cumhurbaşkanımız gerekli talimatı verdi. Resmi Gazete’de de yayımlanmıştı” dedi.

“VEKİLLERİMİZ TATİLE GİRMEDİLER”

Öncelikle parti çalışmaları ile ilgili konuşan İl Başkanı Ellibeş, “AK Parti milletin böğründen çıkan bir parti. Partimizi de bugünlere bu millet taşıdı. Partimizi, 2023 ve 2051 hedeflerine de bu millet taşıyacak. Bizler her daim halkımızın içerisindeyiz. Yerel iktidarlarımız açısından halkımızın istek ve beklentilerine cevap verecek şekilde projeler yaptık, uyguladık. Yeni projelerle de devam ediyoruz. Milletvekillerimiz, meclisimizin açık olduğu tarihlerde hafta sonları özellikle boş vakitlerini Kocaeli’ye gelerek sistemli bir şekilde farklı mahalle ve köylerimizde halkımızla buluşup dertleşip çözüm noktasında gayret sarf ediyorlar. Meclis tatile girdiğinde kendileri tatile girmediler. Halkımızla var olan gönül köprümüzü gönül siyaseti ile sürdürdüler. Sahadayken ulaşamadıkları kesimler de olabilir ihtimaliyle partimizde bugün Emine hanım nöbetini tutuyor. Tüm milletvekillerimize teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

"SORUMLULUK ALMAK AYRICALIK DEĞİL"

Ellibeş, "Kongre sürecimiz şu ana kadar sıkıntısız yürüyor. Delege tespitleri için kasım ayının sonuna kadar planlama yapmıştı genel merkezimiz. Bunu revize etti ve 29 Kasım-15 Aralık tarihleri arasında olmak üzere değiştirilmişti. 1-4-8 Aralık tarihlerinde olmak üzere 3 günde delegelerimiz belirleyeceğiz. Bizim açımızdan belli bir sorumluluk almak ayrıcalık değil. 290 bine yakın üyemizin olduğu bir gerçek. Her bir görev bizim için hizmet ile aramızda bir araçtır. İlçe kongrelerimiz de haziran ayına kadar tamamlanmış olacak” açıklamalarında bulundu.

“PARTİ BÜYÜKLERİMİZİ DİNLİYORUZ”

“Kocaeli Türkiye’ye bir örnek” diyen Ellibeş, “En diri teşkilatın Kocaeli teşkilatları olduğunu her zaman
söylüyoruz. Bu başarının mimarı teşkilatlarımız. Partimizi kurup bugüne kadar yaşatan sorumluluk
üstlenen istişare kurulu üyelerimiz. Biz her ilçeye bizzat giderek istişare kurulu üyelerimizi, parti büyüklerimizi ziyaret ediyoruz. Toplumda yaşadıkları sorunları bizlere rahatlıkla iletiyorlar. Bu da bizi mutlu ediyor. Onlardan aldığımız bilgiler ışığında çalışmalarımızı revize ediyoruz. Belediyelerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Genel Merkezimiz de başkanlarımızın çalışmalarını sürekli takip ediyor. Belediye başkanlarımıza da gayretleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“MİLLETVEKİLİMİZ ZEYBEK’E KOLAY GELSİN”

Halk Günü için Milletvekili Emine Zeybek’e ‘kolay gelsin’ diyen Ellibeş, “Bugünkü toplantımızda Sayın
Milletvekilimizin MKYK üyesi olarak ilk toplantıyı yapan vekilimiz olarak Kolay gelsin’ demek istiyorum” dedi.

"HER NOKTAYA ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, “Bugün nöbet uygulamasına kaldığımız yerden başlamış bulunuyoruz. Seçimler araya girince biz de nöbet uygulamamıza ara vermek durumunda kalmıştık. Kocaeli’nin her noktasına ulaşmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de vatandaşımızdan gelen talep, istek ve önerileri de dikkate alıyoruz. Mecliste de kanun, komisyon çalışmalarımız var. Ne kadar halkımızla buluşmaya çalışsak da bu mümkün olmuyor. Meclis çalışmalarımızın da imkan verdiği ölçüde vatandaşımızla buluşup daha samimi bir şekilde onların dilek ve temennilerine cevap verme noktasında buradayız” şeklinde konuştu.

"AK PARTİ OLARAK SAHADAYIZ"

Devamında Zeybek, “Aralık ayı bizim bütçe ayımız mecliste. O süreçte şehrimize de gelemeyeceğiz. Müsait olan arkadaşımız kimse o gelip vatandaşımızla buluşacak. Türkiye’de ilk defa ciddi bir yasa çıkardık, su ürünleriyle ilgili. Ülkemiz 3 tarafı denizlerle çevrili ama ciddi bir çalışma yoktu. Bu da  vatandaşımıza hayırlı olsun. Biz AK Parti olarak her aşaması ile sahadayız” ifadelerine yer verdi.

“TARHAN’IN YAKLAŞIMINI ŞIK BULMUYORUM”

Tahsin Tarhan’ın Gebze Metrosu’nun Ulaştırma Bakanlığı ile sözleşmesinin henüz olmadığı yönünde yaptığı açıklamasına yanıt veren Ellibeş, “Üzülüyorum tabi. Kocaeli Milletvekilimizin meseleye yaklaşımını şık bulmuyorum. Belgeler yarın ortaya konduğunda yüzü kızaracak mı? Sayın Cumhurbaşkanımız gerekli talimatı verdi. Resmi Gazete’de de yayımlanmıştı. Gebze Metrosu Ulaştırma Bakanlığına devredilmiştir. Farklı kelimeler kullanmak istemiyorum. Metro Tahir başkanımızın başarısıdır. 5 Milyar TL’lik proje Cumhurbaşkanımız ve Tahir Başkanımız tarafından Kocaeli’mize hediyedir” dedi.

“TAHİR BEYİ İTİBARSIZLAŞTIRMA OPERASYONU”

Tarhan’ın golf araçları ile ilgili Büyükşehir’e yönelik “İhaleye golf aracı adıyla neden çıkılıyor?” şeklindeki sorusunu da değerlendiren İl Başkanı Ellibeş, “Aldığınız aracın bir fotoğrafı çizilir. Elektrikli kaç çeşit araç var. Golf aracı diye tabir ettiğinizde kafalarda netlik kazanır. Bir tane golf aracına 270 bin TL vermişiz gibi bir algı oluşturuldu. Topluma yanlış bilgi vermemeliyiz. Golf aracı olarak ihaleye çıkılması çok yanlış değildir. 23 milyon metrekarelik yeşil alan var. Bunlar Kocaeli’nin ve Türkiye’nin meselesi olmamalı. Bir algı çalışması var. Maalesef Büyükşehir Belediyesi ve Tahir Beyin itibarsızlaştırması gibi operasyon var. Kimse çarpıtmadan yalnız gerçekleri konuşmalı. Hele siyasetçilerin toplumu yanlışa sevk etmemeleri gerekir. Adrese teslim ihale kesinlikle yok” şeklinde konuştu.

“KOCAELİSPOR’U GÜN YÜZÜNE ÇIKARAN TAHİR BAŞKANDIR”

Devamında Ellibeş, Kocaelispor’un önemine de değinirken, “Kocaeli’nin marka değeri dediğimizde Kocaelispor geliyor değil mi aklımıza. Bu marka değeri tekrar gün yüzüne çıkaran kim? Tahir Başkan. En büyük adımı Tahir başkan attı. Ama bununla ilgili bir teşekkür duymadık. Burada da isterdim ki Tahir beye teşekkür etsinler. Tahir bey de Ekrem beyi örnek alsın. Temel atmama töreni yapsın. Yüz milyonlarca lira harcayarak temel atma töreni yapıyorsunuz. Bu günah değil mi?” şeklinde tepki gösterdi.

“TELEFERİK DE BU KENTİN MARKASI OLACAKTIR”

Kartepe Belediyesi’nin teleferik ihalesinin akıbeti ile ilgili sorulan soruya da yanıt veren Ellibeş, “Benim bildiğim Hüseyin beyin zamanında yapılan ihaleye katılan firma anladığım kadarıyla çekildi. Ben de katlıyorum. Teleferiğin Kocaeli’ye bir marka değer katacağını düşünüyorum. Bu konuyu da Kocaeli’nin menfaatine uygun şekilde sonuçlandırılacaktır” ifadelerini kullandı.

“CENAZELER ÜZERİNDEN BİR ŞEY KAZANMAK HOŞ DEĞİL”

Son olarak Başkan Ellibeş, son dönemde artan intihar olayları ile ilgili, “İntihar olayları hepimizi üzüyor. Tarihten bugüne bu vakalar devam ediyor. Keşke devam etmese ama bundan sonra da olacak gibi gözüküyor. Toplumda insanlarımızın sağlıklı bir birey olarak yetişmesi önemli. Toplumun bu noktaya neden geldiğini de araştırmak gerekiyor. İnsanların cenazeleri üzerinden bir şey kazanmaya çalışmak da hoş değil” şeklinde konuştu.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3377897/ellibes-belgeler-ortaya-ciktiginda-yuzu-kizaracak-mi