İYİ Parti Kartepe'den Ata'ya mektup

İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81'inci yıl dönümü nedeniyle parti binası önünde "Ata'ya Mektup" etkinliği düzenlediler. Etkinliğe destek veren Kartepelilerin not kağıtlarına yazdıkları küçük mektuplar, özel olarak hazırlanan kırmızı zemin üzerine yapıştırılarak Türk Bayrağı oluşturuldu. Vatandaşın Atatürk hakkında yazdığı notlarla Türk Bayrağı oluşturan İYİ Partililer, "Bizler bu çalışma ile Ulu Önder Atatürk'ün ışığında birleşerek hep birlikte Türkiye'yi oluşturduğumuz mesajını vermek istiyoruz " dediler.

FOTOĞRAFLARI DA SERGİLENDİ

Kartepe İlçe Eğitim Kültür Sanat Birimi'nden Emrullah Turan, Eda Yılmaz ve İlçe Gençlik Kolları'ndan Sümeyye Üstüntaş'ın hazırladığı Atatürk'ün fotoğraflarının da sergilendiği alanda Kartepeliler ilk kez böyle bir etkinlikle karşılaştıklarını dile getirdiler.

"GÖZÜN ARKADA KALMASIN ATAM"

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, "Bugün burada Kurtuluş Savaşı'nın Büyük Komutanı, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ebedi lideri, tüm dünyanın örnek aldığı büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak, aynı zamanda anlamak ve anlatabilmek için toplandık.. ATA'mızı ebediyete intikalinin 81'inci yıldönümünde saygı ve özlemle anıyor.. 29 Ekim akşamı parti binamıza astığımız pankarttaki sözümüzü yineliyoruz: 'Gözün arkada kalmasın ATA'm. Bizler ilelebet bağımsızlığın, egemenliğin, Cumhuriyet ve kazanımlarının yılmaz bekçileri olacağız. Kendimizi büyük Türk milletine adayacağız" şeklinde konuştu.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3301560/iyi-parti-kartepeden-ataya-mektup