10 Kasım Oratoryosu ayakta alkışlandı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 81. ölüm yıldönümünde Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törenle anıldı. Körfez Orhan Gazi Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo gösterisi büyük beğeni toplandı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşının İzmit'e getirilmesini konu alan gösteri ise ayakta izlendi.

YOĞUN KATILIM

Törene Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Deniz Eğitim-Öğretim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, CHP Milletvekili Haydar Akar, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Cumhuriyet Başsavcı Habip Korkmaz Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

"HEPİMİZ DAHA İYİ ANLIYORUZ"

Törende konuşan Körfez Orhan Gazi Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Yıldırım, “Bugün Kasım’ın 10’u Gaz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrışışının 81'inci yıldönümü. Milletçe, ulusça bir kez daha başımız sağ olsun. Bugün onu anmak için sıradan bir gün değil. Bugün karalar bağlama günü değil. Bugün onu daha iyi anlayabilmek, onu takip edebilmek, onun gibi ileri görüşlü bir vatansever olma günü. Uğun ülkemizin içinde bulunduğu coğrafya ateş çemberiyle sarılmışken bağımsızlık kavramını hepimiz daha iyi anlıyoruz. Böylece Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetimizi kuran kahramanlara minnet ve şükran duygularımız artarak büyüyor” dedi.

"CANIMIZ PAHASINA"

Devamında Yıldırım, “Bilimde, sanatta, sporda dünya çapında başarılar elde edebiliyorsak tüm bu güzel duyguları ona ve milletimizi kahramanca kurtaran vatan sevdalılarına borçluyuz. Bizlere düşen görev ülkemizi barış içinde muhafaza ederek ülkemizi dünya ülkeleri arasına sokmaktır. Kurtuluş savaşımızı zafer ulaştıran Aziz Atatürk ülkemizi payidar kılmak için var gücümüzle çalışacağız. Ülkemizi yıkmak isteyen terör örgütlerine karşı istikbal mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu vatanı canımız pahasına korumaya ve büyütmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

ÖĞRENCİLERDEN DUYGULANDIRAN ORATORYO

Törende Körfez Orhan Gazi Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Mustafa Kemal ve İzmit’ adlı oratoryo gösterisi sergilendi. Oratoryoda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirilirken milli mücadele döneminde verilen mücadeleler anlatıldı. Öğrenciler tarafından hazırladıkları gösteri duygu dolu anlar yaşattı.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3301216/10-kasim-oratoryosu-ayakta-alkislandi