Amatör ruhunu kaybetmeyen profesyoneller buluştu

Moderatörlüğünü Hayrettin Albayrak’ın yaptığı "Amatör Ruhunu Kaybetmeyen Profesyoneller" konulu spor panelinde Dünya Şampiyonu eski Karateci Haldun Alagaş, eski Milli Futbolcu Sinan Kaloğlu ve Kocaelispor’un eski futbolcusu Muhammed Türkmen konuşmacı olarak katıldı.

"TESİSLEŞMEYE ÖNEM VERİYORUZ"

Programda Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Bir yandan yaptığımız tesislerle geleceğimizi inşa ederken, diğer taraftan düzenlediğimiz panellerle gençlerimizi alanında örnek isimlerle buluşturuyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri gençlerimize ve spora yatırım yapmayı önceliğimiz olarak belirledik. Sporun her branşında teşvik edici adımlar atıyoruz. Altyapı ve tesisleşmeye önem veriyoruz. Biliyoruz ki en iyi yatırım gençliğe yapılan yatırımdır” dedi.

"HEDEFİM AVRUPA'DA TEKNİK DİREKTÖRLÜK"

Derince Kaymakamı Cemil Aksak, “Çok değerli davetlilerimizle bir araya geldiğimiz panelimize gösterilen ilgi bizleri mutlu etti. Paneli düzenleyen Belediye Başkanımız Zeki Aygün’e, katılan öğrencilerimize ve halkımıza, panelistlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

"GERÇEKTEN TAKIM OLUYORSUNUZ"

Milli takım ve Beşiktaş’ın eski futbolcularından Sinan Kaloğlu, “Futbola Boluspor minik takımında başladım. Ülkemizde Altay, Beşiktaş ve diğer kulüplerimizde oynadım. Düşünün bir takımda 25 tane ayrı karaktere sahip futbolcu var. Bunların en az 6, 7 tane hocası var. Takım içerisinde futbolcular ve teknik heyet birleşince büyük bir aile oluyor. Kulüp içerisinde yaşanan sorunları çözdüğünüz, arkadaşlarınıza yardımcı olduğunuz zaman gerçekten takım oluyorsunuz. Bunu yapamadığınız zaman takım olamıyorsunuz” dedi. 

"HAYAL KURMA EKSİKLİĞİ"

Kocaelispor’da da bir dönem forma giyen Muhammed Türkmen, "Çok sevdiğim Kocaelispor camiasında yaşadığım sakatlıktan dolayı kısa bir süre olsa da forma giydim. Yıllar sonra burada olmaktan mutluyum. Hedefim ülkeme spor camiası içerisinde hizmet etmek. Tesisleşme açısından çok iyi durumdayız ama ben gençlerimizde hayal kurma eksikliği görüyorum. Gelecekle ilgili kaygılarını azaltmak için gençlerimize hayal kurdurtmalıyız. Bugün burada gördüğünüz sizlerle panelde buluşan bu üç insan işe hayal kurarak başladı” dedi.

"TESİSLEŞMEDE BAŞARILIYIZ"

Geçmişte karatede Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan ülkemizin gururu Haldun Alagaş, "1988 yılında ilk defa Ümit Milli Takımına girdim. Ardından en genç dünya şampiyonu unvanını aldım. O dönemler sporda başarılı olmak çok daha zordu fakat çok çalışarak hedeflerime ulaştım. Avrupa ve Dünya şampiyonlukları başta olmak üzere bir çok alanda ülkeme şampiyonluklar kazandırdım. Tesisleşme konusunda çok başarılıyız. Fakat bir spor kültürümüzün oluşması lazım” dedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3289890/amator-ruhunu-kaybetmeyen-profesyoneller-bulustu