Gölcüklü engelliler kontrolden geçti

Gölcük Belediyesi ve Gölcük Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin işbirliğiyle Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde 66 engelli sağlık kontrolünden geçirildi. Anadolu Eğitim, Sosyal Yardım Vakfı İktisadi İşletmesi tarafından kontrolünden geçirilen engelli vatandaşlar uygulamadan memnun kaldıklarını belirtti. 

Sağlık kontrolünden geçen Gölcüklü engellileri Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Ormancığlu ve Şevket Kaba’da engellileri yalnız bırakmadı. Engellilerin ücretsiz olarak dâhiliye ve beslenmeyle ilgili kontrolden geçirildiğini belirten doktorlar, sağlık sorunları tespit edilenlerin Gebze’de bulunan Anadolu Hayat Hastanesi’nde tedavilerinin gerçekleştirileceğinin bilgisini de verdi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Gölcük Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Bat yaptığı açıklamada, “Böyle bir sağlık hizmetinin gerçekleştirilmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Ben sağlık kontrolünden geçen arkadaşlarım adına, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve Anadolu Eğitim, Sosyal, Yardım Vakfı İktisadi İşletmesi yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.  

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3210655/golcuklu-engelliler-kontrolden-gecti