Barış Pınarı Harekatı'na ortak destek

Ortak açıklamada  CHP grup başkanvekili  Engin Taşdemir, AK Parti grup  başkanvekili Yaşar Çakmak, MHP grup başkanvekili Özhan Kurt, İYİ Parti grup başkanvekili Fevzi Canbaz hazır bulunurken Saadet partisi  grup başkan vekili Mustafa Gürsoy'un il dışında olması nedeniyle katılım göstemedi.Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; "Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle milyonlarca vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden İnsanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör Örgütü PKK'ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir."

DAEŞ, PKK, PYD AYNIDIR


" Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan İç savaşta tarihin gördüğü en büyük İnsanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca İnsan yurtlarından olmuştur. Binlerce İnsan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.Suriye topraklarının Önemli bir bölümü DAE.Ş/PYD/YPG gibi terör Örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYIYYPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme İmkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemizc saldırılar düzenlenmektedir."

MECLİSLERİMİZ MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDA

"Terör örgütü sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör Örgütleri Suriye'de yaşanan İç savaşla birlikte ortaya çıkan İstikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite İmkânı bulmuşlardır. Otoritelerini yüzbinlerce İnsanı Öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin İkiz kardeşidirler. Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlanndan edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir."

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclislerimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır."

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3194934/baris-pinari-harekatina-ortak-destek