AK Parti’de kongre takvimi açıklandı

Ak Parti Genel Merkez Karar ve Yönetim Kurulu tarafından yarın yapılacak 7’nci Büyük Kongre takvimi parti tarafından açıklandı. Listelerin ilan edilmesinin ardından 7 Kasım Perşembe günü parti delege seçimleri başlayacak.

YARIN DELEGE SEÇMEN LİSTELERİ ASILACAK

AK Parti Genel Merkez Karar ve Yönetim Kurulu tarafından başlatılan 7’nci Büyük Kongre takvimine göre 12 Ekim Cumartesi (yarın)  ilimizde Delege Seçmen Listeleri askıya çıkacak ve bir hafta süreyle askıda kalacak. 19 Ekim Cuma günü kesinleşmiş delege seçmen listeleri ilan edilmesinin ardından 7 Kasım Perşembe günü ilçe delege seçimleri başlayacak ve seçim sonuçları 30 Kasım Cumartesi gününe kadar tamamlanmış olacak.

“AK PARTİNİN KAPISI HERKESE AÇIKTIR”

Genel Merkez tarafından belirlenen takvime göre ilçe kongreleri 1 Ocak 2020 Çarşamba ile 26 Nisan 2020 Pazar günleri arasında İl kongrelerinin de 1 Haziran 2020 Pazartesi ile 27 Eylül 2020 Pazar günü tarihleri arasında tamamlanmasının öngörüldüğü belirtildi. AK Partinin kapısı bu büyük medeniyet davamızın heyecanını paylaşan herkese sonuna kadar açıktır. Her AK Partilinin önünde de görev alma, sorumluluk üstlenme, partisine, ülkesine ve davasına hizmet etme konusunda tüm kapılar sonuna kadar açıktır. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz en büyük gücümüzdür” şeklinde konuştu.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3190709/ak-partide-kongre-takvimi-aciklandi