Erdurmuş: Ülkemiz bölünüyor

BASINLA BİR ARAYA GELDİ
MHP İlçe Başkanı Necati Erdurmuş, Kadın Kolları Başkanı Behice Güner, Ocak Başkanı Kürşat Sönmez ile yönetimden, Nuriye Örenay, Metin Güner, Yılmaz Çakır, Mustafa Sevinç, Ertuğrul Aydın, Nalan Gül ve Çetin Kocatürk ev sahipliği yaptı. Necati Erdurmuş Ülkemizin gündemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Yerel yönetimler yasasını eleştiren Erdurmuş " Türkiye ilkelerini yok etme adına kurulmuş iktidar ile yönetiliyoruz, bunun yansımalarını da mecliste görüyoruz , yerel yönetimler yasasının çıkartılması amaçlı mecliste toplantılar yapılıyor, öncelikle 6 madde olarak belirlenen yasa şuan 135 maddeye kadar çıktı.
PLANLIYORLAR
Erdurmuş “Bizim hükümetimiz kukla bir hükümettir, dış ülkelerin yönlendirmesiyle ülkemizdeki çalışmalar sürmekte, ülkemiz günden güne bölünüyor olmaz denilen olayları yaşıyoruz. İlçemmizde uzun yıllardır hizmet veren Gölcük Devlet Hastanesi Başhekimi Resul Patan'ın yerine sıradan bir aile hekimi göreve getirildi. Bunlar hep düşünülmüş planlanmış olaylar, aldığım duyumlara göre 50 sene imam olarak görev yapan bir şahıs başka bir ilçede Başhekimlik görevine getirilmiş, ülkemiz bu durumda" dedi.
ÜLKEMİZ BÖLÜNÜYOR
Ülkemizin bölünme eşiğinde olduğunu dile getiren Başkan Erdurmuş " Binlerce insanın Mehmetçiğin katili Barzani ayakta alkışlanıyor, bizim insanlarımızda hala iktidara destek veriyor, her şey açık açık ortada, ne hukuk sistemi düzgün işliyor, nede devlet doğru bir şekilde yönetiliyor. Ulusal basında üzerine düşen görevi yapmıyor, herkes baskı altında, " dedi.
MUHALEFET ÇANAK TUTUYOR
Erdurmuş “Muhalefet ana dilde eğitime karşı çıkıyor ama Kütçe sözlük hediye ediyor. Savunma haklarını kendi dillerinde yapabilirler diyor. MHP, mecliste itiraz ediyor. CHP bize destek vermiyor. İktidara çanak tutuyor”dedi.
EĞİTİM SİSTEMİ OTURMADI
Erdurmuş “Ekonomi ve Eğitim sistemini de değerlendiren Başkan Necati Erdurmuş " Ekonomi için söylenecek fazla bir şey yok durumumuz ortada, 10 senedir aynı maaşı alıyorum, ama her geçen gün faturalara da yüzlerce zam geliyor. Bunun dışında eğitim sistemini de doğru bulmuyoruz. Milli eğitim sistemi bünyemize uygun değil, alt yapısı sağlanmadan sistemde değişiklik yapıldı bu durum veli, öğretmen ve öğrencileri herkesi sıkıntıya soktu" diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Mhp: MHP Gölcük İlçe Başkanı Erdurmuş, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3143878/erdurmus-ulkemiz-bolunuyor