Doğruları yazmaktan vazgeçmeyeceğiz

Hayrullah Demiray
Hayrullah Demiray

Bir Kurban Bayramı’na daha bizleri ulaştıran yüce Mevla’ma şükürler olsun. Bu bayramda içimizde biraz hüzün, biraz keder, biraz burukluk var. Ama her şeye rağmen yaşıyor ve nefes alıyorsak buna da şükretmemiz gerektiğine inanıyorum.

Bir bayrama daha kavuştuk ama yine de sevdiklerimizden bizi bekleyenlerden uzak bir bayram. Bayramlar sevinçtir, mutluluktur. Hüznü içinde barındırmaz. Lakin yaşadığımız dünyada o kadar büyük adaletsizlikler var ki; bayramlar da hüzne dönüşüyor. Bazen mutluluktan eser kalmıyor.

İslam dünyasının en önemli bayramlarından biri olan Kurban Bayramı, gözyaşlarının sel olduğu bir bayrama dönüşüyor. Nerede o eski çocukluğumuzun bayramları? O günleri özlemle yad ederken, bu günlerde yaşadığımız sıkıntıları, dertleri insanların birbirinden uzaklaşmasını gördükçe üzülüyor.

Sonraki kuşakların daha güzel bayramlar yaşaması için dua ediyorum. Dostlukların, aile bağlarının her geçen gün biraz daha törpülendiği, herkesin birbirine sevgiyle yaklaşması gerektiği zamanlarda samimiyetsiz insanlar topluluğunun bir araya geldiğini görünce hayret ediyorum.

Bir kaç bayramdır malum yaşadığım süreçle ilgili sizlerden uzak bir bayramı daha geride bırakacağım. Bu zamanda bile tek temennim ilahi adaletin mutlaka tecelli edeceğidir ve edeceğine de hiç şüphem yoktur.

Uğradığımız haksızlıklar mutlaka bir gün son bulacaktır. İşte o zaman, bugün bile şükrederken o gün elbette daha çok şükredeceğiz. Hüznü, kederi bir kenara bırakarak sevdiklerimizden bir adım uzakta olup, özgürlüğe hasret çekiyoruz.

Nasıl ki geçmişte haksızlık yapanlar bugün aynı haksızlığa uğruyorlar, elbet bir gün de bizlere haksızlık edenler kendileri mutlaka aynı durumla karşılaşacaklardır. Buna hiç şüphem yok. Çünkü Yüce Mevla’mın adaleti ve gücü her şeye yeter. Bu inancım sonsuz ve tam.

Bu Kurban Bayramı’nda yine her şeye rağmen şükredebiliyorsak ne mutlu bizlere. Birçok insan özgür olmanın kıymetini belki bilemiyor ama bizler biliyoruz. Aslında bizleri yönetenlerden af değil, sadece uğradığımız haksızlıkların giderilmesini talep etmiştik. Bu taleplerimiz karşılık bulmadı ya da bizleri yöneten ve bizleri yönetmeye talip olanlar, her dönemde oy alabilecekleri şekilde bu konuyu istismar ettiler.

Şimdi de istismar etmeye devam ediyorlar. Bizler gibi haksızlığa uğramış insanlar bunların belgelerini bir gün birilerinin yüzüne çarpmamız gerektiği zaman mutlaka o belgeleri yüzlerine çarpacağız.

Bu gün haykırdığımız gibi yarın da haykırmaya devam edeceğiz. Doğruları yazmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Bir bayrama daha kavuşturan yüce Mevla’dan güzel ve iyi günler göstermesini ve bütün İslam aleminin Kurban Bayramı’nın mübarek olmasını diliyorum. Bir gün mutlaka bizlerde özlediklerimize ve sevdiklerimize kavuşacağız.

Saygı ve hürmetlerimle…

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Hayrullah Demiray tarafından kaleme alındı
https://www.bizimyaka.com/makale/3131228/hayrullah-demiray/dogrulari-yazmaktan-vazgecmeyecegiz