Ak Parti'de Demirtaş güven tazeledi

Ak Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, yeniden aday gösterildiği ilçe kongresinden kadın kolları başkanı olarak çıktı ve teşkilatında güven tazeledi. Ak Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Kongresi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Divan Başkanlığı’nı Ayşe Çolak’ın üstlendiği kongrede 402 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyordu ancak sandığa gidilmedi ve başkan oy çokluğu ile açık oylamada belirlendi. Ayrıca kongre sonucunda 104 il delegesi ve 30 ilçe yönetimi seçildi.

İLGİ YÜKSEKTİ
Kongreye; Ak Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Ak Parti İl Başkan Adayları Şemsettin Ceyhan, Halit Çokan ve Adem Koç, Abdullah Eryarsoy ilçe başkanları ve parti teşkilatı katıldı.

'KADININ GÜCÜNÜ ORTAYA KOYDUK'
Ak Parti ailesine 2007 yılında dahil olduğunu söyleyen Aysel Demirtaş, “Çalışmalarımız da her zaman partilerimizin ilkelerini kucakladık. Bu çalışmalarımızda partimizin bize olan sevgisi büyüdü. Partimize olan sevgimiz her şeyin önünde oldu. Ak Partili kadın olmak bize güç vermekteydi. Bu güç ile hem yerel hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gösterdiğimiz başarı ile kadının gücünü oraya koyduk. Siyasi bağlar ile değil, birbirimize gönül bağı ile bağlıyız” dedi.

'KAVGALAR HALKIN ÇIKARLARINA BAĞLI ÇIKIYOR'
Başkan Nevzat Doğan, İzmit İlçe Kadın Kollarına hitap ederek “Siz olmasanız biz sandıklarda bu kadar güzel sonuçlar alamayız. Yağmur, çamur, güneş, kar demeden, kadınlarımız görevlerini fazlasıyla yaptılar. İzmit’te artık CHP’nin esamesi okunmaz hala geldiyse bunun birinci kazanımını sağlayan sizler Ak Parti İzmit İlçe Kadın Kollarıdır. Bu başarının sürmesini istiyorsak armudun sapı, üzümün çöpünü bir kenara bırakacağız. Birlik olacağız. Bilin ki İzmit Belediyesi’nde kavga çıkıyorsa orada halkın çıkarları için bir şeyler yapılıyordur” şeklinde konuştu.

'TÜRKİYEİN İNŞASI BU SEÇİMLERLE KURULACAK'
Genel seçimlerin ülkemiz için çok önemli olduğuna vurgu yapan Korkmaz,” Türkiye’nin inşası bu seçimlere göre kurulacaktır. İnşallah anayasamızı bu seçime göre şekillendireceğiz. Çoluk, çocuk, eş demeden bu uğurda çalışan herkese teşekkür ediyorum. Kadınlarımız olmasaydı bu ülkeye gelmezdik. Yeni yönetimimizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Ardından söz alan İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, “Yeni Türkiye, Yeni Güç, Kadınlarımızın Hedefi 2023, Kadınlar hız kesmeden çalışmaya devam mı? Kadınlar çalışmayacak evlere kapanacak diyorlar, bunlara siyasette kadın sayılarımızı artırarak cevap veriyoruz. Partimizle gurur duyuyoruz. Biz kadınlarımızı asla eve kapatmayacağız” ifadelerini kullandı.

'CHP'Lİ VEKİL CUMHURİYET GAZETESİNDEN ÇIKMADI'
Başkan Civelek, “Ak Parti iktidara geldikten sonra yeni kazanımlarla Yeni Türkiye’de yaşamanın hazzını yaşıyoruz. Yeni Türkiye nerden nereye geldi. Bir dergi çıktı Efendimize hakaret içeren karikatürler yaptı. İki terörist gidip dergide 12 kişiyi öldürdü. İslam bir öldürme dini değildir. İşte bunu göstermek için Başbakanımız gidip orada onlarla yürüdü. Son günlerde bir şeye dikkat çekmek lazım. O günlerde o dergi 60 bin satıyordu. Peşinden 3 milyon satıp dünyaya dağıttı. Benim ülkemde Cumhuriyet gazetesi bu karikatürü bastı. Peşinden hemen destekçiler geldi. CHP’nin milletvekilleri Cumhuriyet gazetesinden çıkmadı” dedi.

'SADECE BAŞÖRTÜSÜ DEĞİL TÜM HAKLAR GİDER'

Zaman gazetesini de eleştiren Civelek, “Ey zaman gazetesi Suriye’de ki mazlumlar ölürken siyah çıkmadın. Eğer Fetullah Gülen için bir şey yazılsaydı kendini parçalardın. Bizim kutsalımız Peygamber efendimizdir. Sizin ki kimdir valla ben bilmiyorum. Eğer Yeni Türkiye yolundan çıkarsak, sadece başörtüsü gitmeyecek, bugüne kadar kazandığımız bütün haklar gidecek. Dünyada oynanan bu oyunlarda Türkiye’nin hedef alınmasını biliyoruz” dedi.

Yönetim Kurulu Listesi: Birsel Katırcıoğlu, Naime Ceylan, Şaziye Mandıralı, Zeynep Erk Sertap Ortaç, Fatma Göktürk, Emine Yıldırımer, Tunay Sezer, Canan Çakar, Sema Ramazanoğlu, Fatma Alyüz, Merve Barutçu, Büşra Oğuz, Mine Yıldız, Elif Eseroğlu, Emine Soylu Gündoğdu, Nezahat Çini, Ayfer Uğur, Hanife Çaykara, Ayşe Coşkun, Saliha Belkıs Öner, Filiz Soyer, Nurgül Kan, Esra Dinç ve Kadriye Öztürk.

İl Kongre Delegeleri: Aysel Demirtaş, Nur Konyalı, Nesrin Yenice, Güler Göktürk, Asuman Gümüş Kahraman, Makbule Gökbudak, Eda Korkmaz, Hanife Eksen, Havva Yusuf, Tuba Arsal, Ayşe Müge Olşen, Kıymet Çınar, Hasibe Hepbudak, Gülşen Yayla, Zerrin Türk, Hülya Bayraktar, Emine Okanalp, Emine Zeybek, Hicran Uzun, Nilüfer Saburlu, Emel Alp, Seda Uçan Oruç, Güzin Taştekin, Asuman Sert, Melike Tabak, Sevda Uzun, Zehra Aynacı, Nihal Adar, Kezban Tümürlenk, Betül Koç, Gülcan Kocabıyık, Sevgi Çiftçi, Esra Demir Koray, Naciye Yayla, Zeynep Tarı, Ayşe Sarıkaya, Nuriye Şahin, Nuray Ekinci, Saadet Ergün, Zeynep Akı, Hasibe Özayan, Ayşe Çolak, Necmiye Kılıç, Serap Ekşi, Hülya Çiçek, Şengül Alpaslan, Canan Soylu, Feride Tezcan, Zeynep Dikdoğmuş, Mürvet Gedik, Selma Gürbüz, Nihal Toraman, Rukiye Bayram, Hanife Bayraktar, Eda Yıldız, Duygu Aygün, Zeliha Koç,Şükran Azgın, Ayşegül Sakin, Hamiyet Yağız, Emel Korkmaz, Mine Yıldız, Sultan Koç, Nebahat Keser, Büşra Alpaslan, Server Altıntaş, Gönül Bayraktar, Zeynep Yazıcı, Birsel Katırcıoğlu, Sertap Ortaç, Naime Ceylan, Şaziye Mandıralı, Nermin Toker, Fatma Göktürk, Zeynep Erk, Mehtap Karslı, Saliha Belkıs Öner, Büşra Oğuz, Fatma Ayyüz, Emine Soylu, Sema Ramazanoğlu, Nezahat Çini, Emine Yıldırımer, Elif Eseroğlu, Tünay Sezer, Merve Barutçu, Esra Dinç, Kadriye Öztürk, Rukiye Göktürk, Ayfer Uğur, Hanife Çaykara, Nurgül Kan, Filiz Soyer, Çiğdem Akbaş, Nagihan Ayaz, Belkiye Tan, Ayla Çalık, Melek Büyük, Sebahat Türe, Hacer Altaş, Naciye Kaya, İlkay Özten, Fadile Karaçizmeli ve Nalan Ustaoğlu

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3131055/ak-partide-demirtas-guven-tazeledi