5 ayda 25 kg verdi

Yakın zamandaDarıca İlçe Sağlık Müdürlüğüne başvuran Eren Akyıldız (19)5ay gibi kısa bir sürede25 kilo vermeyi başardı.Akyıldız,Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevlidiyetisyenler PınarKılıçsokanve Süleyman Kılıç’ıngözetimve kontrolündegerçekleştirilendiyet ve danışmanlık hizmetleri sayesinde112 kilodan 87 kiloyasağlıklı bir şekilde ulaştı.

ARTIK ÇOK MUTLUYUM

Gittiği aile hekiminde kan tahlillerinin çok yüksek çıktığını ve diyetisyene yönlendirildiğini söyleyen Eren Akyıldız “Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü beslenme veobezitedanışmanlığıbölümüne başvurdum.Görevli diyetisyenler tarafından banauygun diyet listesi hazırlandıvegünde 50 dakika sporyapmaya başladım. Aynı zamanda beslenmeme dikkat etmem söylendi. Söylenenlere uyarak 5 ay gibi bir sürede 25 kilo vermeyi başardım.Daha önce fotoğrafçekilmek ve dışarıya çıkmak istemiyordum, sürekli uyumak istiyordum.Kilo verdikçe bunların hepsinden kurtuldum.Artık kendimi çok daha iyi hissediyorum ve çok mutluyum. Yakınlarım ve çevremdençok olumlu tepkiler aldım vebu beni daha da motive ediyor” dedi.

SAĞLIK PROBLEMLERİ DE BULUNUYORDU

Eren’in kendilerine ilk başvurduğunda112 kilo civarında olduğunu söyleyen Uzman Diyetisyen PınarKılıçsokan“Eren’i yaklaşık 5 aydırtakip ediyoruz. İlk başvurduğunda kilosunun yanında sağlık problemleri de bulunuyordu. Takip ve programlarımız sonucundainsülin değeri ve beden kitleendeksi normale çok yaklaştı.İki ay sonra normal değerlere ulaşmayı amaçlıyoruz. Daha sonra ise bir koruma programı ile takibimize devam edeceğiz” dedi.

AMAÇ“SAĞLIKLI BESLENME ALIŞKANLIĞI EDİNDİRMEK”

Kişilerin kan sonuçları,yaş, boy, cinsiyet ve kilosuna göre diyet listelerioluşturulduğunu aktaran Diyetisyen Süleyman Kılıç“Amacımız öncelikle sağlıklı beslenme alışkanlığı edindirmek.Darıca’dakibütün vatandaşlarımıza ulaşmak ve daha sağlıklı ve daha fit bir ilçe hedefine ulaşmakistiyoruz.Darıca da çok güzel bir sahilimkanımızvar. Vatandaşlarımızabol bol yürüyüş yapmalarını vehavaların ısınmasıyla birlikte artan su ihtiyacını gidermek adına her gün3 litre su içmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

TÜM VATANDAŞLARIMIZI BEKLİYORUZ

Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak sağlıkla ilgili birçok alanda çalışmalarının devam ettiğini ifade eden İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu “Kurumumuzda iki diyetisyen ve bir psikolog arkadaşımızobeziteve sağlıklıyaşam biriminde vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Başvuran hastalarımızın eğitim çalışmalarıve tedavileri düzenleniyor. Özellikle hareketli yaşam ve sağlıklı beslenme konularında bir kültür oluşturmak istiyoruz. Yaklaşık olarak iki yıldır çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızı Sağlık Bakanlığımız tarafından ücretsiz olarak sunulan bu hizmetlerden yararlanmaları için ilçe sağlık müdürlüklerine bekliyoruz” dedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3124920/5-ayda-25-kg-verdi