22 araca 22 bin 730 TL para cezası

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik kazalarının en aza indirilebilmesi için kısa vadede yapılacaklarla ilgili bir sistem yaklaşımı geliştirilerek “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi”uygulamaya konuldu. Bu belge kapsamında, trafik kazası nedenli ölümler ve ciddi yaralanmaların önüne geçebilmek, kaza nedeniyle yaşanmakta olan manevi kayıpların yanında sosyo-ekonomik kayıpları da ortadan kaldırabilmek hedeflenirken çok kapsamlı olan bu belge ile vatandaşların sağlıklı ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmaları da amaçlanıyor. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce son bir ay içerisinde yapılan denetlemelerde 749 araç denetlenirken 22 araca 22 bin 730 TL idari para cezası uygulandı.

22 BİN 730 TL PARA CEZASI

Bu amaçla Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce, özellikle yolcu taşımacılığı yapan ticari araçlar ve toplu taşıma araçları üzerindeki denetimler arttırılarak devam etmekte olup, son bir ay içerisinde toplam 749araç denetlemeleri kapsamında detaylı şekilde kontrol edildi, 22 araca idari trafik ceza tutanağı düzenlenerek 22.732.00 TL para cezası uygulandı. Ayrıca vatandaşlara toplu taşıma hizmeti vermesi uygun olmayan ve trafiğe çıkmasında sakınca bulunan 18 araç trafikten men edildi.

KARARLILIKLA DEVAM EDİLECEK

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından "Kocaeli Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak güvenli bir trafik ortamının oluşabilmesi ve vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde yolculuk yapmalarını sağlayabilmek için yolcu taşımacılığı yapan ticari araçlar ve toplu taşıma araçları üzerindeki uygulamalarımız kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" şeklinde açıklama yapıldı.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3124047/22-araca-22-bin-730-tl-para-cezasi