Hürriyet çevre için farkındalık yarattı

Çevreci kimliğiyle ön plana çıkan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, sabah saat 09.00’da İzmit Yürüyüş Yolu’nda daire müdürleri ve vatandaşlarla birlikte çöp topladı. Temiz bir çevre için farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlik Yürüyüş Yolu Merkez Bankası önünden başladı. Etkinliğe vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

“BU KENT HEPİMİZİN”

Etkinlik başlamadan önce konuşan Hürriyet, “Kentimizin daha temiz olması adına etkinlik düzenlemek istedik. Bu kent hepimizin. Göreve geldiğimizden beri planlamalar yapıyoruz. Vatandaşların da bizlere ortak olmasını istiyoruz. Sembolik bir etkinlik ama hepimizin görevi, kapımızın önünü temiz tutmak olmalı. Tabi ki de vatandaşın görevi çöp toplamak değil ancak bu kent hepimizin. Temizlik noktasında herkesin kurallara uyması gerektiğini düşünüyorum. Daha temiz bir çevre için herkes kapısının önünü temizleyerek başlasın” şeklinde konuştu.

“BÜYÜKAKIN’DAN RİCA ETTİM”

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a da çağrı yapan Hürriyet, “Çalışmamızı Yürüyüş Yolu’nda yapmamızın nedeni, buranın İzmit’in en görünen ve en çok kullanılan yeri olması. Senelerdir Yürüyüş Yolu’nda bir taş bile değişmedi. Buranın bir an önce elden geçmesi gerek. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı bu konuda arayıp ricada bulundum” dedi.

“GELİN BİRLİKTE GEZELİM”

İzmit’i daha da güzelleştirmek istediklerini belirten Hürriyet, “Gelin birlikte Yürüyüş Yolu’nun başından sonuna gezelim. Eksiklikleri tespit edelim. Burası Büyükşehir’in yetkisinde. Buranın taşlarını, çiçeğini değiştirmek istiyoruz dedim. Büyükakın, ‘Siz yapmayın biz yapacağız’ dedi. Biz de o yüzden bekliyoruz. Kendisiyle Yürüyüş Yolu’nda birlikte gezmek istiyorum. Ben de onun yükünü almak istiyorum. Eksiklikleri birlikte tespit edelim, biz ne yapabiliriz onu konuşalım. İzmit’i güzelleştirmek istiyoruz. Bir an önce buranın bakımlı hale gelmesi gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3117199/hurriyet-cevre-icin-farkindalik-yaratti