SEDAT YÜCEL'İ TEBRİK ETMEK LAZIM

Hayrullah Demiray
Hayrullah Demiray

Gölcük Ak Partiİlçe Başkanı Sedat Yücel her ay basın mensuplarıyla bir araya geliyor. Çalışmalarlailgili bilgileri basın aracılığıyla kamuoyunu bilgilendiriyor.

Sayın Sedat Yücel, göreve geldiği dönemlerdede kendisiyle ilgili birkaç yazı yazmıştım. Zaman içerisinde kendisini tanımafırsatım ve imkânım oldu. Gerçekten çalışmalarını takdir ediyorum. Gölcük leilgili düşündükleri ve gerçekleştirilmesini istedikleri şeyler oldukça güzel. Sonuçta iktidar gücünü de kullanarak buişlerin gerçekleşebileceği inancımı taşıyorum.

Bir de Gölcük ‘teoluşturulmak istenen siyasi hava oldukça ümit verici. Çünkü Sayın Yücel İktidarPartisinin ilçe Başkanı olması hasebiyle her hangi bir şekilde bunun havasınıatmaması ve bu konuda oldukça mütevazı olduğunu görmekten de mutlulukduyuyoruz.

Gölcük için gerçek anlamda bir şeylerin dahayapılması gerektiği inancındayım. Bu konuda elbette iktidar partisinin birşeyler yapması gerekiyor. Ama bu sadece iktidar partisinin görev ve sorumluluğundaolmaması gerekir. Bu konuda herkes üzerine düşen görevi yerine getirmesigerekir. Ancak bu şekilde daha güzel işler başarılacağı inancını taşıyanlardanbiriyim.

Ne iktidar her şeyibiz biliriz demeli, ne de muhalefet sırf muhalefet olsun diye söylemlerdebulunmamalıdır. Yapılan her şeyi işolsun diye eleştirmemelidir.

Sayın Yücel ‘in aslında önemli bir tavrı dahavar ki; takdir edilmeli. Basın üzerinden muhalefetle tartışmayı uygun bulmuyor.Eğer bir şey söyleyeceksek oturup konuşabilmeliyiz. Herkes medeni cesaretinigösterip ve olayları bir masa etrafında konuşulup tartışılıp ve çözümekavuşturulacak ki; bu diğer ilçeler de örnek teşkil etmeli.

Herkes yaşadığıkente sahip çıkmalı. Yaşadığı kentin daha ilerlere taşınması için el birliğiile bir şeyler yapabilmelidir. Ancak bu sayede daha mutlu ve huzurlu kentlermeydana getirebiliriz. Yoksa aksi takdirde yaptığımız hiç bir şey amacınaulaşmamış olur.

Bu vesileyle, diğer partilerden basınayapılan bazı eleştirilerinde zaman zaman yersiz olduğunu düşünüyorum. Çünküyapılan çalışmalarla ilgili bu şekilde hiçbir partinin basın mensuplarınıayrıntılı bir şekilde basına açıklama yaptığına şahit olmuyorduk. Hatta bazıyerlerde bırakın muhalefeti iktidar partisinin ilçe başkanlarının bile bu tarzbir çalışması yok.

Birde Gölcük ‘tegeçtiğimiz günlerde Sedaş ile ilgili toplantının da kayıt altına alındığını vebunun daha sonra çek edilmek üzere yapıldığını, bununda üzerinde ilçe başkanlığıbünyesinde bir çalışmaları olduğunu açıkladığında ben bu konunun gerçektenönemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü söz gider yazı kalır.

Orada söylenenlerin havada kalmaması gerekir.Bununda yolu buradan geçiyor. Bence konuşulanlara herkesin sadık kalmasıaçısından ve nelerin yapılıp yapılmadığını takip etmek açısından önemli olduğukonusunda her halde Sedaş ‘tan en çok şikâyeti olan il ve ilçelerin halklarıolarak bu konu için herkesin bir şeyler yapmasını isteme hakkımızın olduğunu vebu konunun takipçisi olmamız gerekir diye düşünüyorum.

Bir de Sayın Yücelkonuşmasını bağlarken, ben sadece resimlerim basılıp gazetelere çıkayım diyedeğil; Gölcük için bir şeyler yapabilmeadına tüm arkadaşlarımla birlikte gayret gösteriyoruz ve herkese hizmet üretmekadına yola çıkmış bir partinin mensupları olarak bulunduğumuz yerin değerini vehakkını vermek istiyoruz demesi, bence önemli çünkü insanlar bulundukları yerdeve mevkide ne için ve kimin için oturduklarını bilmeliler. Yoksa sonra o yeronları yer bitirir.

Saygılarımla…

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Hayrullah Demiray tarafından kaleme alındı
https://www.bizimyaka.com/makale/3114542/hayrullah-demiray/sedat-yuceli-tebrik-etmek-lazim