Öğretmen ve idareciler belgelerini aldı

PROJE kapsamında emek veren 121 öğretmen belge almaya hak kazandı. Keşfedilen Yetenekler Projesi kapsamında öğrencilerin müzik, spor, kültür gibi konularda kişisel gelişimlerini etkileyecek faaliyetlerde bulunulması amaçlanan çalışma için her ilçeden pilot okullar seçildi. Toplamda 32 okulda 22 bin 640 öğrenci Keşfedilen Yetenekler Projesi çalışmalarına dahil edildi. Spor alanında 9 bin 955, müzik alanında 6 bin 728 ve sanat alanında 5 bin 957 öğrenci yetenek geliştirilmesi için özel eğitime alındı. Proje önümüzdeki dönemde daha da yaygınlaştırılacak.

Programda başarı belgesi alan okul idarecileri ve öğretmenler Vali Hüseyin Aksoy ile birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektirdiler.

SİNEVİZYON GÖSTERİMİ

Program projenin sinevizyon gösterimiyle başladı. Valilik Akçakoca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Keşfedilen Yetenekler Projesi belge dağıtım törenine Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik programda yaptığı konuşmada, “Sanatla kültürle ilgilenen erdem sahibi insanlardan oluşan bir toplumu oluşturmak önem arz etmektedir” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Sanatla, kültürle ilgilenen erdem sahibi insanlardan oluşan bir toplumu oluşturmak önem arz etmektedir. Geniş perspektifli bir eğitim anlayışıyla hareket etmeliyiz. Öğrencilerimizin yeteneklerinde uzmanlaşmasını amaçlıyoruz. Projenin birinci yılını tamamlıyoruz. Okullarımızdaki öğrencilerimizin yeteneklerinin keşfedilmesi için çalışmalar yapıldı. Öğrencilerimizin özgüvenleri arttı. Eğitim öğretim sürecine büyük katkılar sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Keşfedilen Yetenekler Projesi’nde yer alan Çınar Yıldırım Çakar adlı öğrenci programda kısa bir gitar dinletisi yaptı.

BÜTÜN İL DE OLMALI

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in ardından konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “Geçtiğimiz yıl bu projeye başladık. Öğrencilerimizin eğitimin yanında gelişimlerine katkı sunması için bu projeyi hayata geçirdik. 32 okulda toplam 22 bin 640 öğrencimiz projede yer aldı. Önümüzdeki yıl okul sayısında çok daha yukarılara çıkmalıyız. Nihai hedef tüm öğrencilerimizi kapsamasıdır. Yaygın bir şekilde bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzdeki yıl bunu daha da yaygınlaştırmamız gerekiyor. Başarı varsa hep birlikte bunu yakalamış demektir. Tüm arkadaşlarımıza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Programa Vali Hüseyin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve okul idarecileri katıldı.

Keşfedilen Yetenekler Projesi kapsamında emek veren okul idarecisi ve öğretmenlere belgeleri takdim edildi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3114497/ogretmen-ve-idareciler-belgelerini-aldi