Kandıra’da parklar yenileniyor

Kandıra Belediyesi, çocukların özgürce koşup oynayabilmesi için ilçeye yeni parklar ve yeşil alanlar kazandırmaya, mevcut parkları da yenilemeye devam ediyor. Bu kapsamda Çarşı Mahallesinde bulunan Mimoza Park tamamen yenilendi. Yenileme çalışmaları kapsamında alana yayılan parkın çocuk oyun alanı bölümünde parke ve bordür çalışmaları, çim ve yeşil alan çalışmaları aynı zamanda kauçuk kaplama ile daha güvenli ve hijyenik bir ortam oluşturuldu.

ÇEVRE YENİLENDİ

Mevcut bank ve çöp kovalarının sayısının arttırıldığı parkın, peyzaj düzenlemesi de elden geçirildi. Ağaç ve bitki dokusu sürekli bakım ve yenileme çalışmaları ile korunan park, çocuklar ve yetişkinler için daha keyifli bir oyun ve dinlenme alanı haline getirildi. Ayrıca alanda bulunan banklar ve oturma alanları yenilenerek daha güvenli hale getirildi, yürüyüş yolunun çevresindeki bordürler yenilendi.

İHTİYAÇLARI GİDERECEĞİZ

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, yenileme çalışmalarının vatandaşların daha iyi bir çevrede, yeşil ile iç içe yaşaması için yapıldığını belirterek, “Parklarımızın bakımlarını düzenli olarak yaparken bir yandan da iyileştirilmesi gereken parklarımızı ele alıyoruz. Bu kapsamda ilçemizde bulunan parkımızı baştan aşağı yenilerken, park ihtiyacı olan mahallerimizin de park ihtiyaçlarını gidereceğiz. İlçemize yeni parklar ve yeşil alanlar kazandırmak için de aralıksız çalışıyoruz” dedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3114225/kandirada-parklar-yenileniyor