Ahbap Gebze kuruluyor!

Ahbap, Türkiye genelinde birçok il ve ilçede özellikle genç nüfusun katılım gösterdiği oluşumun üyeleri olarak, birçok örnek projeye imza atıyor.Ahbap üyeleri bulundukları bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor.Ahbap Kocaeli de tüm Türkiye'de olduğu gibi olumsuz koşullardaki evlerde yaşam mücadelesi verenlere yardım eli uzatırken, öte yandan da sahil temizliği, sigarayı bıraktırma, donör ve kan bağışı gibi örnek projelere öncülük etmişti. Gebze’de belirli bir üye potansiyeline ulaşan Ahbap Kocaeli şimdilerde Gebze’de kurulmaya hazırlanıyor.

ŞEHİR STATÜSÜNDE DEĞERLENDİRİLECEK

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ahbap Kocaeli Şehir Başkanı Melike Kutbay, “Ahbap paylaşmak, yardımlaşmak ve tüm canlılara, doğaya saygı gösterip öğrenmek üzerine kurulu şeffaf, şefkatli bir insanlık hareketi. Kocaeli’de birçok olumlu sosyal sorumluluk projelerine imza attık. Birçok aileye, insana umut olduk. Bizden yardım isteyenlerden desteğimizi hiçbir zaman esirgemedik.

BELİRLİ BİR SAYIYA ULAŞTI

Ahbap Kocaeli olarak Gebze Bölgesi’nde belirli bir üye sayısına ulaştık. Ahbap’ta ilçeler belirli bir sayıya ulaştıklarında il merkezinden ayrılarak şehir statüsünde değerlendiriliyor. Bunlara Keşan, Alanya, Tarsus örnek. Gebze Bölgesi de belirli bir sayıya ulaştığı için Kocaeli’nden bağımsız hale getiriyoruz. Gebze’de bulunup bizlere destek olmak isteyen herkesi Ahbap Gebze’ye davet ediyoruz” dedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3112101/ahbap-gebze-kuruluyor