Siyasete eşek karıştı

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark A.Ş.’de 2.5 yıldır şoför olarak görev alan Mehmet Çöplü'nün önceki gün kullandığı Hat 200 numaralı otobüsüyle ilerlerken Güzelyalı mevkiinde yol kenarında gördüğü Türk bayrağını yerde bırakmaması üzerine Çöplü'ye tebrik mesajları yağdı. Otobüs şoförü Çöplü'yü tebrik eden bir diğer isim ise İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan oldu. Ancak Çöplü sosyal medya hesabından bazı gerekçeleri öne sürerek Türkkan'ın tebriğini kabul etmedi. Olayın üzerine Türkkan da isim vermeden Çöplü'yü hedef alarak "Adam sandık eşeği diye bir laf vardı” diyerek bir paylaşımda bulununca MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve MHP MYK Üyesi Erkan Azeri sosyal medya hesaplarından Türkkan'a tepki gösterdi.

PENSİLVANYA ARTIĞI LÜTFÜ

MHP MYK Üyesi Erkan Azeri sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında Türkkan'a sert sözlerle yüklendi. Azeri, “Pensilvanya artığı Lütfü. PKK'lı Pervin Buldan’a geçmiş olsun diyen, PKK'lı Sırrı Sakık’tan can güvenliği isteyen Lütfü. FETÖ’cüleri çiftliğinde ağırlayan Lütfü. 15 Temmuz'da ortadan kaybolup siyasi ayağa af var çağrısına uyup ortaya çıkan Lütfü. Yere düşürülmek istenen bayrağı kaldıran Mehmet Çöplü kardeşimize diyecek sözün kalmadı değil mi? Ne oldu? Bayraksızlara verilen cevap gücüne mi gitti? Hani kutlamıştın? Dün kutladığın adam; bugün sana karakterini mi hatırlattı?” sözlerini kullandı.

EŞEKLE ÇEKİLDİĞİ FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

MHP İl BaşkanıAydın Ünlüise, yaptığı paylaşımında “Pensilvanya çukurunda kurulmuş partinin sözde sözcüsü. Tek makinası çalışmayan fabrikanın sözde sanayicisi. Sen kimsin ki? Türk bayrağının ne ifade ettiğini bilesin? Bayraksızlar, yere düşse bayrak sızlar. Nerden bilsin kıymetini.Soysuz sopsuz bayraksızlar” ifadelerine yer verdi. Aydın Ünlü bu paylaşımın ardından bir başka paylaşımında ise, Türkkan'ın eşek severken çekildiği bir fotoğrafını "Biz de adam sanmıştık" sözleriyle paylaştı

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3110346/siyasete-esek-karisti