Valilik'te İÖO Okulu İçin Protokol

KocaeliValiliği tarafından ' Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası' bünyesinde BaşiskeleGübretaş İlkokulunu yaptıracak olan okulun protokol imza töreni önceki günValilik 100. Yıl Toplantı Salonu'nda gerçekleşti. Protokol imza törenine ValiErcan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl MilliEğitim Müdürü Nevzat İspirli, Körfez Gübretaş Gübre Fabrikası Yönetim KuruluBaşkanı Abdullah Kutlu, Gübretaş Genel Müdürü Osman Balta, yönetim kuruluüyeleri ve çok sayıda öğretim görevlisi katıldı.

Topaca,“Hayırseverler büyük işlere imza atıyor”

Protokolimza töreni öncesi konuşmasını yapan Vali Ercan Topaca," BaşiskeleGübretaş İlkokulu'nun faaliyet göstermesinden sorumlu olan Abdullah Kutluyateşekkürlerimi iletiyorum. Her yıl nüfusun biraz daha artması demek yeniderslikler kurulması demek. İlk olarak Belediye Başkanımıza sonsuzteşekkürlerimi iletiyorum ki bizlere okulun yapılması konusunda son dereceyardımcı oldu. Yapılan okulumuzun büyük bir kısmının üstlenerek destek olduğuiçin kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Kocaeli'nde 1400 civarında derslikalanımız var. Bunların çoğunu iş adamlarımızın desteği ile yapıyoruz. Hayırseverlerimiz’ inde bu işe destekolmaları motivemizi son derece arttırıyor. Her bir okulun toplantı salonların dagösterilerini yapacak şekilde planlanıyor. Koridorlarımızı mümkün olduğuncageniş tutuyoruz. Eğer bunlar yapılmadığı sürece okullarımız eksik olur. Yapımıbaşlamış olan okulumuzu 2013-2014 eğitim yılına kadar tamamlayıpöğrencilerimize teslim edeceğiz" şeklinde konuştu.

Karaosmanoğlu;“En güzel yatırım alanı eğitim”

ValiTopaca’ nın konuşmasının bitiminde söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahimKaraosmanoğlu da, “ En güzel yatırımın eğitimdir. Eğitim seferberliğini devlet yaparken artık birdiğer taraftan ise özel sektörlerde fiziki yapı ve şartlara uygun şekildeokullar yapıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime her zaman destekveriyoruz. Yavrularımızın iyi yetişmesi konusunda elimizden geleni ardımızakoymuyoruz. Üniversitemize yüksek okul yerleşkeleri yaptık. Karamürsel'de 48derslikli bir okulumuzu açtık. Her ilçede yapılan okulları takip ediyoruz veokullarımızdan desteğimizi asla esirgemiyoruz. Biz belediye olarak BaşiskeleGübretaş İlkokulunun hafriyat ve çevre düzenlemesini üstlendik. Eğer okuluntamamlanması için 2 milyon 500 milyar yetmezse bir miktar demir takviyesini dehayırseverlerimiz aracılığı ile bulup okula veririz " dedi.

Kutlu,“Anlamlıgünde Anlamlı İşler Yaptık”

Sonolarak sözü Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu aldı. Türkiye’ningeleceğinin eğitimle şekilleneceğinin vurgusunu yapan Kutlu," Eğitimalanındaki çalışmalar, Gübretaş’ınsosyal sorumluluk faaliyetlerinin en başında geliyor. Türkiye’nin en büyüksanayi kuruluşlarından biri haline gelen Gübretaş'ın en büyük yatırımınıneğitime olduğunu vurguluyoruz. 6 Kasım 1952 tarihinde kurulan şirketimizin 60.yılını tamamlamış oluyoruz. Böyle anlamlı bir günde, böylesine hayırlı birprojeyi başlatmak çok gurur verici" diyerek günün anlam ve öneminivurguladı.

‘Gelecekeğitim dönemine hazır’

Yapılankonuşmaların ardından Başiskele Gübretaş İlkokulu'nun protokol imza törenigerçekleşti. Başiskele Gübretaş İlkokulu 24 derslikten oluşacak. Bodrum, 2katlı ve çatı katından oluşacak olan ilkokul 4 bin 702 metrekare alandanoluşuyor. 2 milyon 500 milyar TL'ye mal olan okulun inşaatının bir kısmınıBüyükşehir Belediyesi karşılayacak. Okulun 2013-2014 eğitim öğretim yılındaeğitime başlanacak.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3108130/valilikte-ioo-okulu-icin-protokol