Dost görünen ama dost olmayanlar!

Hayrullah Demiray
Hayrullah Demiray

Hayat insana öyle şeyler öğretiyor ki, gerçekten insan bazen yaşadıklarına şükrediyor bazen de öfke duyuyor ama en sonunda gerçekle yüzleşiyor. Yaşınız kaç olursa olsun yaşadıklarınız her dönem ayrı bir tecrübe oluyor.

Gerçekten de son on yılda özellikle yaşadıklarımı, hatta yüzleştiğim gerçekleri, ömrüm vefa eder ve uğradığım haksızlık ve hukuksuzluktan kurtulduğumda bunları çocuklarıma ve gelecek kuşaklara aktarmak için büyük bir heyecanla mutlaka bir kitapta kaleme alacağım.

Gerçekten yaşadıklarıma ben de inanamıyorum. Biri söylese inanmakta zorlanırdım. Hayatımda karakolun önünden bile geçmeyen ben son birkaç yıldır adliyeden ve ceza çekmekten kendimi kurtaramıyorum. Yani adalet arıyorum. Hem de öyle böyle değil. Gerçekten bir gün tecelli edeceğine inandığım adalet er ya da geç mutlaka gelecek. Kumpastan da öte aynı şirketten 3 tane dosya açılan kişi ve ispatlı bir durum söz konusu. Hain ve vicdanını satanların verdiği kararlar ve uyguladıkları sistemin cefasını çeken biri olarak artık sesim daha gür çıkacak. Bu konuda tek başıma da kalsam bu işi başıma saranların sefa sürmesine gönlümün razı olmadığını, daha gür haykırmak artık benim görevim. Yaklaşık olarak 16 aydan fazladır çektiğim haksız esaretin bir gün biteceğini ümit ediyorum. Lakin bu süreçte en çok da dost görünen düşmanların ve hala hakkımı gasp etmeye uğraşanların gün gelecek onların da mutlaka paylarına bir şey düştüğünü göreceğim.

Saygılarımla…

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Hayrullah Demiray tarafından kaleme alındı
https://www.bizimyaka.com/makale/3105569/hayrullah-demiray/dost-gorunen-ama-dost-olmayanlar