Ünlü 'Su'ya bilinçli temiz raporu veriliyor'

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Aydın Ünlü, dünTürk Sağlık Sen Başkanı Ömer Çeker'i makamında ziyaret etti.Ziyaret sırasındaöncelikle Kocaeli halkının sağlıksız su içtiğini düşündüğünü belirten BaşkanÜnlü, bu konunun çözümlenmesinde Türk Sağlık Sen'den de destek istedikleriniifade etti.

Başkan Ünlü, "Halkımız temiz su tüketmiyor"

Başkan Aydın Ünlü, "Öncelikle makamında bizikabul eden Türk Sağlık Sen Başkanı Ömer Çeker'e teşekkürlerimi sunarım. Buziyareti her ne kadar önceden planladıysak da genel kurulumuz öncesi partiişlerimize ağırlık verdiğimizden ancak gerçekleştirebildik. Kocaeli halkınınsağlıklı su içtiğini düşünmüyorum. Çünkü, su ile alakalı tüm testler Devletin Sağlık Bakanlığı kurulunca yapılyor.Burada pe tabi bilinçli olarak sağlıklıdır yazısı verilebilir.Bu denli temiz suçıkmasını ben düşündürücü bulmaktayım. Başka kurumlarca da tükettiğimiz suyunanalizin yapılmasını istemekteyim. Bu doğrultu da sizden de yardım alacağımızıdüşünüyorum" dedi.

Çeker, "Önceliğimiz sağlık çalışanlarınınsorunu"

Sonrasında söz alan Türk Sağlık Sen Başkanı Ömer Çekerde, "Öncelikle ziyaretinizden son derece memnun olduğumu belirtmekisterim. Tüm siyasi partiler yaşadıkları kentlerde gördükleri sıkıntılarıbasının da olduğu platformlarda aktarmalılar. Bu doğrultu da kamuoyu oluşturmakiçin hem sendikaları hem de Sivil Toplum Örgütlerini ziyaret etme anlayışınıgeliştirmeliler. Konumuza gelince şimdi halkın sorunlarına tam olarakeyilebiliyoruz desem yanlış konuşmuş olurum. Çünkü, sağlık çalışanlarının okadar çok sorunu var ki, sağlık çalışanlarının karşılaştığı bu sorun nüfusu heryıl 50, 60 bin arasında artış gösteren bir şehirde iyice kausa dönüşüyor. Buşehirin Otel Hastane denen hastanelere ihtiyacı var. Ancak, Bu hükümet Sağlık reformlarıyla%30 civarında oy alırken nasıl olur da Kocaeli'nde kamu hastenesi yaptırmaz.Hala depremden sonra kurulan prefabriklerde sağlık hizmeti vermeye çabalıyoruz.O da yetmezmiş gibi Körfez Devlet Hastanesi de Polinikleştiriliyor" dedi.

Çeker,"Çalışanlar emekli olamıyor"

Sözlerine devam eden Başkan Çeker, "Sağlıkçalışanları emekli olamaya korkuyor. Zaten yokluk sınırı içinde yaşammücadelesi veren sağlık çalışanı bir de emekli olunca ek ödemelerden defaydalanamayan bu kişiler bir türlü emekli olamıyorlar.Emekliler hayatlarınıdahi ikame ettiriken zorlanıyor. Bizlerde bu doğrultu da siz siyasi partilerdenseçim sözleri talep ediyoruz. Emeklilerimizin ek ücret ödemelerimizinkesilmesini istemiyoruz" şeklinde konuştu.

Daha sonra tekrardan söz alan Başkan ünlü, "Çokdoğru bir noktaya temas ettiniz bu şehrin gerçekten bir otel hastaneye ihtiyacıvar. Mevcut kamu hastanelerinde, özellikle hasta yakınları son derece perişanoluyor" diyerek sözlerini noktaladı.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3099398/unlu-suya-bilincli-temiz-raporu-veriliyor