Gebze’ye kent misafirhanesi kazandıracağız

Marmara Belediyeler Birliği veKocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.TahirBüyükakın,İyilik Kervanı Başkanı Asiye Gül ve yönetimini makamında konuk etti.İnsanımızın olduğu her yere ulaşmak içinkentin tamamında yoğun bir çalışma temposuyla çalıştıklarını dile getiren BaşkanBüyükakın, “Hayata tutunmakta güçlük çeken,barınma ve gıda ihtiyacını karşılayamayan,sıcak bir aşa, sıcak bir yuvaya, yumuşak bir yastığahasret kalan kardeşlerimiz için,Gebze ilçemizdekent misafirhanemizi kurarakinsanlığa Gebze’den değer katacağız” dedi.

ŞEHİR HAYATINA AKTİF VE SAĞLIKLI KATILIM

İyilik Kervanı yönetimine nazik ziyaretleri için teşekkür eden BaşkanBüyükakın,

dahasağlıklı, daha mutlu bir şehir içinKocaeli’ne hareket katmak istediklerinive bunu dasivil toplum kuruluşlarıylahayata geçirmek için çalıştıklarını dile getirdi.Gebze’nin,Türkiye’nin en fazla kalkınmışüç büyük kentinin tam ortasında olmasıylabütün dikkatleri üzerine çektiğini dile getiren BaşkanBüyükakın, “Bir yanda limanbir yanda sanayi ilçesi olma özelliğiyleticaretin ve yatırımın cazibe merkezi.Biz de çalışmalarımızı Gebze’nin bu büyük gücünügöz önünde bulundurarak sürdürüyoruz.Böyle önemli bir bölgenin daha da gelişmesi,hem şehrimiz hem de ülkemiz içinçok önemli. İşte bu noktada çocuğumuzun, gencimizin, kadınımızın ve yaşlımızın taleplerine dönük hizmetlerde ortaya koyacağız. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yönelik sağlıkprogramları, şehir hayatına aktif ve sağlıklı katılım gibi birçok alanda projelerimizi hayata geçireceğiz” açıklamasını yaptı.

“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

GönülBelediyeciliği’ninönemine de değinen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. TahirBüyükakın”Sosyal Belediyecilik anlayışını daha da geliştirerek, sosyal destekleredevam edeceğiz. Yeni bir sosyal yardım modelini ortaya koyarak, meslek edindirme ve girişimcilik programlarını hayata geçireceğiz. Bu projelerin detayları üzerinde arkadaşlarımız çalışırken diğer taraftan da yaşlılarımızın hayatlarını kolaylaştıran hizmetleri de üreteceğiz. Yaşlılarımızınaktif katılımlarıyla sosyal sorumluluk projeleri de hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3090316/gebzeye-kent-misafirhanesi-kazandiracagiz