Vali'den şampiyon öğrencilere ödül

Haziran ayında gerçekleşen TYT, AYT ve YDT olmak üzere 3 oturumdan oluşan YKS sınavlarından ilk 1000’e girerek derece yapan ve TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları’nda uluslararası düzeyde dereceye giren öğrencilere Vali Aksoy ödüllerini takdim etti. Valilik Akçakoca toplantı salonunda gerçekleşen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, vali yardımcıları, okul müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve öğrencilerin velileri katıldı. Törende konuşmasını gerçekleştiren Vali Aksoy, “Başarının tesadüf olmaması için çalışmaya bundan sonra da devam etmelisiniz” dedi.

İLK 1000’DE 47 ÖĞRENCİ

Ödül töreninde 30. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatları’nda altın madalya ve Moleküler Biyoloji Pratiği’nde dünya birincisi olan Muammer Dereli Fen Lisesi öğrencisi Sezgin Er, aynı olimpiyatta gümüş madalya kazanan Özel ENKA Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Ahmet Umur TOPÇU, 2019 Avrupa Fizik Olimpiyatları’nda birinci olan aynı zamanda Türkiye Fizik Olimpiyat takımının üyesi Kutay Akın’a ise Vali Hüseyin Aksoy tarından ödül verildi. Öğrencilerin 8’i ilk 100’e, 12’si ilk 500’e geriye kalan 27’si ise ilk 1000’e girdi. Bu başarı ile Kocaeli bu yıl, YKS’de ilk 1000’e 13 okuldan 47 ögrenci çıkartmış oldu.

“ÇALIŞMAYA DEVAM EDİNİZ”

Öğrencilerin ciddi bir başarı yakaladıklarını ifade eden Vali Hüseyin Aksoy, konuşmasının devamında, “Başarının tesadüf olmaması için çalışmaya bundan sonra da devam etmelisiniz. Başarılı olmak için çalışmaya devam ediniz. Çalışmalarınızı üniversite ve çalışma hayatınızda da ortaya koymanız gerekmektedir. Hangi işi seviyorsanız o alanda çalışmalısınız. Mutlu olmadığınız bir iş varsa orada arzu ettiğiniz başarıyı yakalamanız mümkün değil” dedi.

“MUTLU OLDUĞUNUZ İŞİ YAPIN”

Değerlendirmelerine devam eden Vali Aksoy, “Umarım arzu ettiğiniz bölümlere yerleştirilip eğitiminizi çok daha iyi bir noktaya taşımış olursunuz” ifadelerini kullandı. Vali Aksoy, konuşmasını, öğrencilerin başarılarında emeği geçen il ve ilçe milli eğitim müdürlerine, okul müdürlerine, öğretmenlere ve desteklerinden dolayı öğrencilerin velilere teşekkür ederek noktaladı.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3090173/validen-sampiyon-ogrencilere-odul