O isimden Darıca Gençlerbirliği'ne destek

Darıca Gençlerbirliği'nin yıldız adayı futbolcuları bulmak için hayata geçirdiği 'O futbolcu sensin' projesi kapsamında Darıca’ya gelen ünlü futbol adamları Kiko Lopez Martinez, Gianfranco Guazzoli, Eric Obidike, proje kapsamındaki final maçını izledi. Karşılaşma sonrasında ise kulüp tesislerinde basın toplantısı yapıldı. İspanyol futbol kültürünü dünyaya yaymak gibi bir hedefi olan Lopez, Türkiye'de de projenin Darıca Gençlerbirliği ile hayat bulması için çaba harcayacak. Lopez, profesyonel bir anlaşmadan ziyade, bir fikir birliği içinde çalışma kararı aldıklarının altını çizerek, çok önemli çalışmalar yapacaklarını söyledi.

HEDEFLERE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ

Darıca Gençlerbirliği Başkanı Arif Gülen yaptığı açıklamada, "Sayın Lopez ile bir proje ortaklığı oluşturduk. Birtakım hedefler belirledik ve bu hedeflere birlikte yürüyeceğiz. İspanyol futbolunun olumlu yönlerini Türkiye’ye taşıyıp, tespit ettiğimiz yetenekli gençlerimizi bu futbol kültürü ile harmanlayıp, başarılarına katkı sunacağız. Bu çalışmaların meyvelerini önümüzdeki yıllarda toplamaya başlayacağız." dedi.

O FUTBOLCU SENSİN

Başkan Gülen, 'O Futbolcu Sensin' projesiyle ilgili olarak, "İlkini gerçekleştirdiğimiz proje hedefine ulaşmıştır. 800 civarında kayıt, 70 civarında futbolcu kardeşimizin katılımı ile yaptığımız projede, 3 oyuncu dikkat çekmiştir. Bu üç oyuncu belki Darıca Gençlerbirliği kadrosunda, belki başka kulüplerin bünyesine dahil olacak yetenektedir. İlk yılda, 3 futbolcunun çıkması da önemli bir başarıdır." diye konuştu.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3079394/o-isimden-darica-genclerbirligine-destek