Gölcük 2'nin ikinci şeridinde çalışmalar sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kavşak noktalarını köprülerle akıcı hale getiriyor. Bu kavşaklar sayesinde trafik ışıkları kaldırılarak araçların durmadan yolların devam etmelerini sağlanıyor. Gölcük’te Donanma Komutanlığı girişinde yürütülen köprülü kavşak çalışması bölgede rahatlama sağlayacak. Tamamlanan ve trafiğe açılan kuzey şeridinin ardından güney şeridinde de çalışmalar yoğunlaştı.
ALTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Bölgede altyapı çalışmaları ve yan yol uygulamaları devam ediyor. Güney şeridinin köprü duvarları yapılıyor. Proje kapsamında D-130‘un altından kuzey güney yönlü yol yapılacak. Güney şeridin uygulanacağı yol 2 açıklıklı (gidiş-geliş), 5,5 metre yüksekliğinde olacak. Köprü 44 metre uzunluğunda yapılacak
TRAFİK GÜVENLE AKACAK
Köprülü kavşak, kuzey-güney yönünde uzanan Karaağaç Caddesi ve İlhan Tuba Caddesi’nden ulaşımın güvenli bir şekilde sağlanmasında etkili olacak. Proje kapsamında 75 bin metreküp kazı ve dolgu çalışması yapılacak. Köprülü kavşakta 5 bin metreküp beton, 450 metreküp ön germeli kiriş, 500 ton demir ve 2 bin metreküp taş duvar kullanılacak. Köprüye 25 bin ton da asfalt serilecek.

Yol: Gölcük 2 kavşağının güney tarafında çalışmalar tüm hızıyla ilerliyor.

Üst: Yol yapım çalışmalarında sona gelindi. Üst geçitler de yapıldıktan sonra çalışmalar kısa bir süre içinde sonlanacak.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3064301/golcuk-2nin-ikinci-seridinde-calismalar-suruyor