Başiskele Sahili’nde türkü rüzgarı esti

Başiskele Belediyesi, “Türkü Akşamı” programıyla Başiskeleli vatandaşlara türkü ziyafeti sundu. Başiskele Sahili’nde düzenlenen programda sahne alan sanatçılar Furkan Kayaoğlu ve Halil Özçelik, güzel ve kadife sesleriyle enfes türkülerle Başiskeleli türkü severlere unutulmaz bir gece yaşattılar.

İZLEYİCİLER KEYİFLİ VAKİT GEÇİRDİ

Anadolu'dan gelen özümüzün kelimelerle dile döküldüğü, çeşitli duyguların derinden hissedildiği türkülerin seslendirildiği programa, Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, eşi ve çocuklarıyla birlikte katıldı.

Başiskeleli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserde birçok eser icra edildi. Keyifli vakitler geçiren izleyiciler, duygusal türkülerde sanatçılara eşlik ederken hareketli türkülerde oyunlar oynadılar.

DAHA FRAGMANINI İZLEDİNİZ

Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, program sonunda yaptığı konuşmasında; Başiskele'de kültür-sanat alanında etkinlik taleplerini değerlendirerek ekiplerince programlar gerçekleştirdiklerini ve Başiskele halkını kültür ve sanat konusunda düzenlenen etkinlikler ile doygunluğa ulaştıracakların ifade etti. Başkan Yasin Özlü, “Başiskelemiz’de yapılacak olan kültür-sanat etkinliklerinin daha fragmanını izlediniz. Gelecekte bu programlarımız artarak devam edecek.” dedi. Başkan Özlü, sanatçılara çiçek takdim ederek teşekkürlerini iletti.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Kültür & Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3062234/basiskele-sahilinde-turku-ruzgari-esti