100 milyonluk ihale ‘Kırıcı kardeşlerin’

HÜRRİYET GİZLİYOR

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Haziran ayı meclis toplantısında Araç satın alınmasıyla ilgili gündem maddesi görüşülürken AK Partili üyelerin 100 milyon liralık ihalelerle ilgili iddialarını ve sorularını cevaplamadı. Meclis üyelerini “sen sus” diyerek azarlayan Başkan Hürriyet, gazetecilerden destek isterken kamuoyunu yanıltan açıklamalar yaptı.

 

BİZİM YAKA ULAŞTI

Başkan Hürriyet’in ısrarla açıklamak istemediği İstanbullu o firmaların yer aldığı Ticaret Sicil Gazetesine Bizim Yaka Gazetesi ulaştı. İzmit Belediyesinden değişik tarihlerde iş alan firmaların Ramazan Kırıcı, Yüksel Kırıcı ve Yusuf Kırıcının kurucusu, ortağı ya da pay sahibi olduğu İstanbul’da faaliyet gösteren 4 ayrı firma olduğu öğrenildi.

 

100 MİLYONLUK İŞLER

100 milyon TL’lik işler ve firmalar; Fethiye Caddesi, Kırıcılar İnşaat Peyzajcılık Ltd Şirketi Ramazan Kırıcı, Yüksel Kırıcı. Araç Kiralama, YK Turizm Otomotiv Ltd. Şirketi Yüksel Kırıcı. Gölkay tadilat, Uygar Peyzaj İnşaat Şirketi Yüksel Kırıcı. Kılıçdaroğlu ve Akşener’in temelini attığı cami inşaatı dahil bakım ve onarım REM Peyzaj kurucu Yusuf Kırıcı.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/11169137/100-milyonluk-ihale-kirici-kardeslerin