Vali Yavuz'dan 19 Mayıs mesajı

Yavuz, mesajında, Türk milletinin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde yegane söz sahibi olmasının miladı olan 19 Mayıs'ın, Türk'ün esaret zincirini kırmak adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kıyama kalktığı kutlu bir gün olduğunu kaydetti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün içinde bulunulan şartlar karşısında, istiklal mücadelesini fiilen başlatmak ve yeni bir devletin kuruluş yolunda ilk adımı atmak amacıyla yola çıkarken milletin bağımsızlık inancından, vatan sevgisinden, hür ve müstakil yaşama kararlılığından güç aldığına işaret eden Yavuz, "Değişimin anahtarı, gelişmenin itici gücü olarak aziz milletimize, ülkemize ve insanlığa karşı sorumluluklarınızı en iyi şekilde yerine getireceğinizden şüphe duymuyorum. Varlığınız ve dinamizminiz ülkemize değer katmaktadır. Doğru ve kararlı adımlarla ülkemizi geleceğe taşıyacağınıza yürekten inanıyorum. İdeallerinin peşinden kararlılıkla giden, vatanını seven, ahlaklı, öz güvenli bireyler olarak yetişmeniz bizim en büyük arzumuzdur." değerlendirmesinde bulundu.

Yavuz, gençleri sevdiklerini, onlara güvendiklerini ve gurur duyduklarını belirterek, "Ülkemizin yükselmesinde ve muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefinde kilit rol oynayacak gençlerimize inancımızla bağımsızlık mücadelemizin 103. yıl dönümünde başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyor, sevgilerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/10355348/vali-yavuzdan-19-mayis-mesaji