Honda Plaza Haldız’ı dolandıran sanıklar 4. kez hâkim karşısında

Dolandırıcılık olayının baş sorumlusu olarak bilinen bayi eski genel müdür yardımcısı ve finans sorumlusu Menekşe Erdoğan, bayii iç denetimi sırasında dolandırıcılık yaptığı tespit edilince Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması sonrasında dolandırıcılık, görevi kötüye kullanmak gibi dört ayrı suçtan çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Erdoğan, 10 ay süreyle Gebze Kadın Cezaevi'nde kalmıştı. Erdoğan, 4 Temmuz 2021 tarihinde yapılan duruşmada ayak bileklerine elektronik kelepçe takılarak ev hapsi kararı verilerek tahliye olmuştu. Erdoğan o tarihten bu yana ev hapsinde tutuluyor.

SANIKLAR DURUŞMADA HAZIR BULUNDU

Kocaeli 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün  görülen duruşmaya, Honda Haldız Bayii Avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu, denetimli serbestlikten tutuksuz yargılanan sanık Menekşe Erdoğan ve Avukatı Kamil Şirin, sanık Ferdi Kotil ve Avukatı Alper Bayrak, sanık Mecit Sekmen ve Avukatı Pınar Akbulut, sanık Serdal Bozkır ve Avukatı Sedat Koç, sanık Serkan Güner ve Avukatı Hakan Akkaya duruşmada hazır bulundu. Bugünkü duruşmaya sanık İlker D. katılmadı. Ayraca duruşmaya diğer bazı sanık vekilleri Avukat Mahmut Ceylan ile Avukat Deniz Ceylan, mazeret dilekçesi sunarak duruşmaya katılmadı. Mahkeme Heyeti, denetimli serbestlikten dolayı ev hapsinde bulunan Menekşe Erdoğan’ın ev hapsinin devam etmesine karar vererek duruşmayı, 11 Ekim Salı günü saat 11.20’ye erteledi.

BİLİRKİŞİ HEYETİ MAHKEMEYE ÇIKACAK

Bilindiği gibi sanıklar hazırlanan ve mahkemeye sunulan bilirkişi raporlarına itiraz ediyor. Mahkeme Heyeti, bugünkü duruşmada 11 Ekim -Salı günü yapılacak 5. duruşmaya bilirkişi raporunu hazırlayan bilirkişilerin huzurda dinlenmesi kararını verdi. Bilirkişiler mahkemeye gelerek hâkim huzurunda hazırladıkları raporlarının detaylarını açıklayacak. Ayracı Kocaeli Uzlaştırma Bürosu’nun raporunun beklenmesine, karar verildi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/10213824/honda-plaza-haldizi-dolandiran-saniklar-4-kez-hakim-karsisinda