Taşkın: "Ramazan Bayramı kutlu olsun"

Müslümanlara özel bu anlamlı bayramın orucun mükâfatı olarak görülmesi gerektiğini belirten Taşkın, şunları ifade etti: “Ramazan ayı ile birlikte unutulan değerlerimizi hatırladık! Yoksullara, kimsesizlere, hastalara yardım ettik. Birlikte yaşadığımız insanları hatırladık. Onlarla beraber olduk. İkramlarda bulunduk. Sohbet ettik.

Ramazan Bayramında yine birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olacağız. Ana-baba, kardeş, komşu, yaşlı, hasta, kimsesiz, garip, öksüz ve yetim insanlar ziyaret edilerek hediyelerle sevindireceğiz, gönüllerini alacağız. Ramazan Bayramında; küslük, kırgınlık, dargınlık gibi insan hallerini ve arası bozulmuş olanları barıştırmak suretiyle bayrama has bir özelliğimizi yaşatacağız. Bu özelliğimiz hiçbir millette yoktur. Aynı dinin mensubu olarak aynı duygularla hareket etmemiz bizi mutlu edecek, neşelendirecek ve sevindirecek.

Ramazan Bayramının, milletimizin huzuruna, mutluluğuna, barış içinde yaşamasına ve sevincine vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Tüm milletimizin Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”

 

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/10087563/taskin-ramazan-bayrami-kutlu-olsun