Yağmurdereliler iftarda buluşturdu

Körfez Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde düzenlenen iftar organizasyonuna çevre illerden de katılım oldu. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kocaeli il başkanı Remzi Kaya, BBP Sakarya İl Başkanı Ömer Faruk Birtel, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda siyaset, iş dünyası ve akademik çevreden isim Yağmurdereliler iftarında bir araya geldi. Konuklara mercimek çorbası, kavurma pilav ve baklava ikramı yapıldı.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Yağmurdereliler Derneği Başkanı Kadir Er, Marmara bölgesinde büyük bir aile olduklarını dile getirdi, “İki yıldır pandemi nedeniyle ayrı kaldı, buluşamadık. Çok şükür bugün bir araya geldik. Bu organizasyona katkı sunanlara, katılım sağlayan siz dostlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

ÇOK SEVİYORUM

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de STK’ların önemine vurgu yaptı, “Bizi birleştiren, bir araya getiren bu renklerimizdir. Yağmurdere benim yakın köyüm. Benim köyüm Yayladere. Onlar kendi köyüne giderken bizim köyden geçerler. Bizim akrabalık bağlarımız var bu nedenle Yağmurdereliler çok seviyorum” dedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/10032296/yagmurdereliler-iftarda-bulusturdu