Cumhuriyet Parkı’nı Büyükşehir yapacak

Doç. Dr. Tahir Büyükakın, 1’i CHP’li, 11’i AK Partili 12 ilçe belediyesinin bağlı olduğu Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı.

Gebze, Karamürsel, Körfez, Gölcük, Derince, Kandıra, Kartepe, Başiskele, Darıca, Çayırova, Dilovası ne ise İzmit’te o.

Ama CHP’li İzmit Belediye Başkanı her ne hikmetse yüzünü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na. sırtını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın’a dönüyor.

100 kilometre uzaktaki İmamoğlu’na koşarak giderken 100 metre mesafedeki Büyükakın’ın kapısını çalmadığı gibi telefonla bile aramıyor.

İzmit İlçe Belediye Başkanı Fatma Hanım Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın’a uzak durmanın bedelini kendisi ve partisi CHP ödüyor, kaybedense İzmit oluyor.

Fatma Hanım ne yaparsa yapsın hangi stratejiyi uygularsa uygulasın, kimin kapısını çalarsa çalsın Tahir Başkan İzmit’i sahiplenmeye, korumaya, mutlu ve huzurlu kent yapmak konusunda kararlı.

Fatma Hanımın İzmit’in göz göre göre ihmal ve projelerden mahrum etmesine izin vermeyecek.

Nereden mi biliyorum? Söylediklerinden açıklamalarından, vaatlerinden, 2.5 yılda Kocaeli’ye kazandırdıklarından;

Bir: “Kocaeli benim için bir sevdadır. Kocaeli’ni, yaşamak için en güzel şehir yapmak en büyük idealim, en büyük hedefimdir.”

İki: “Kocaeli’yi Mutlu ve Marka Kent Yapacağız. İnsanlarımızın ve şehirlerimizin daha mutlu olması için konuşacak, tartışacak, mutlu şehre çıkan yeni yolları açmaya çalışacağız.”

Üç:.” Derdimiz Allah’ın ve halkın rızasını kazanmak. Bunun için çalışmalarımıza başladık. Gece gündüz demeden halkımıza hizmet ettik, etmeye devam edeceğiz.”

Dört: “Kadrolarımızı şişirmedik. Popülizme teslim olmadık. Mali disiplinimizi güçlendirdik. Bu kente ve evlatlarımıza borcumuz var.”

Gelelim asıl konumuz, “Cumhuriyet Parkı’nı Büyükşehir yapacak” başlığa.

Değerli okurlar,

İzmit’in en işlek yeri ve İzmitlilerin buluşma noktası “Cumhuriyet Parkı” Büyükşehir Belediyesine ait.

Ama önceki yıllarda İzmit Belediyesine tahsis edildiğinden bakım, onarım, düzenlemesi, alandaki mekanların işletilmesi İzmit Belediyesine aitti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın, Cumhuriyet Parkı ve Kültür Tepesine çivi çakmayan İzmit Belediyesinin ilgisizliğini görmüş olmalı ki “dur” diyecek.

2.5 yılda İzmit’e “Bu benim eserim” diyebilecek, proje üretmediğini bildiğinden Cumhuriyet Parkı ve Kültür Tepesinin İzmit Belediyesine tahsisini uzatmayacak.

Gazeteci olmanın ötesinde İzmit’te yaşayan bir vatandaş olarak Tahir Hocanın geç bile kaldığı kararı onaylıyorum.

Büyükşehir Belediyesi’nin 7/24 yaşayan İzmit’e canlılık ve hareket getireceğine inandığım projeyi merakla bekliyorum.

İzmit’in Tahir Hoca ve ekibinin üreteceği projelerle daha da güzelleşeceğine inanıyorum.

Cedit Kentsel Dönüşüm, Çınar Çocuk Evi, Şehitler Korusundaki Şehitler Abidesi, Sanat Sokağındaki Atatürk Heykeli dahil üstlendiği hiçbir projeyi zamanında tamamlayamayan, 2.5 yılın hesabını veremeyen Fatma Hanım, yoruldu, yıprandı, dağıldı.

Tahir Hocam, Cumhuriyet Parkı ve Kültür Tepesine sahip çıktığınız, Fatma Hanımın elinde daha fazla sürüncemede kalmasına izin vermediğiniz için teşekkür ediyorum.

 

 

----- -----

Av. Başkan Hürriyet’e müfettişten hukuk dersi!

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu İzmit’e getirerek siyaseten “rant” elde edeceğini sanmıştı.

Sayın Genel Başkana, ‘kreş” diye açtırdığı öğrencisi olmayan, kaçak “Çınar Çocuk Evi” açılışını yaptırarak çocuklarını bırakacak yeri olmayan, yoksul mahallelerde yaşayan, ekonomik durumu iyi olmayan kadınlara şirin görünmek istemişti

Ama Galip Hocanın “Kılıçdaroğplu’nun açtığı kreşin aylık ücreti 1.000 TL” haberinden sonra yalnız kroke olmuş boksör gibi sendelemeye başladı.

‘kreş’ aylığı Fatma Hanımın isteğiyle 1.000 TL olarak meclise gönderilmesinin ardından dün toplanan komisyondan AK Parti üyelerinin oylarıyla “ÜCRETSİZ” geçince Fatma Hanımın yalnız morali değil kimyası da bozuldu.

Kimseye müdanası olmadığını söyleyerek, CHP’nin kanaat önderlerini dışlayarak, siyaseti CHP’ye inanmışlarla değil de ikna edilmişlerle yapmaya başlayınca pot üstüne pot kırıyor, gaf üstüne gaf yapıyor.

Yaptığı yanlışlar sonrası “golü” yalnız kendisi değil “Çınar Çocuk Evini “Ücretsiz Kreş” olarak açtırdığı Sayın Genel Başkanının yemesine de zemin hazırlıyor.

Eleştiriye tahammülü olmadığı için uyarıları dikkate almayınca yanlışları yargıdan ve mülkiye müfettişlerinden dönüyor.

Hoşgörü fakiri ve “egosu” yüksek olduğu için uyarıları dikkate almayınca deyim yerindeyse “tokat” yemeye devam ediyor.

SÖZ UÇAR YAZI KALIR

Sayın Başkan Hürriyet’in talimatıyla İzmit Belediye meclisinin 7 Eylül’de yaptığı toplantıda belediye bünyesinde görev yapan 6 müdürün kadro unvan değişikliği paylaşımı bana 7 Mayıs 2019 tarihli meclis toplantısındaki konuşmayı hatırlattı.

Geliniz önce Başkan Hürriyet’in 31 Mart 2019 seçimleri sonrası yeni dönemin ikinci toplantısında söylediklerine göz atalım.

Sayın Başkan 2.5 yıl önce bakın ne demiş, “Bu konuşmayı bir hukukçu olarak demokrasi adına yapıyorum. Bu koltuklar hepimiz için geçici. Bizler, İzmit halkına hukukun ve adaletin gösterdiği ışıkla, kimseye kötü bakmadan çalışacağız. Ülkemiz için, kentimiz için hukukun üstünlüğü için, .. adalet diliyorum. Her şey güzel olacak.”

Hızını alamamış, “Yaklaşık 3 haftadır ayırmadan, kayırmadan çalışıyoruz. Bir taşı yerinden oynatmadım. Ben Allah’tan korkarım. Belediye personeliyle görüşmemde onların da Allah’tan korkmalarını istedim. Biz kimsenin kellesini almadık. Herhangi bir hukuksuzluk, haksızlık görürsem asla affetmem. Hukuksuzluğun gereğini hukuk içinde yapacağım. Kimsenin hakkını yemeyeceğim. Ben yapacağım her işi Allah korkusu ile yapacağım” demiş.

Fatma Hanım, Başkanlık koltuğuna oturduğu ilk günlerde “Biz kimsenin kellesini almadık. Kimseye hukuksuzluk, haksızlık yapmadık. Belediyede ayırmadan, kayırmadan çalışıyoruz” dese de 2.5 yılda yaptığı hukuksuzluklar ve haksızlıklar söylediklerini yalanlıyor.

Fatma Hanımın kendi tasarrufuymuş gibi anlattığı müdürlerin asli kadrolara atanmaları meğer İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri istemiş.

Asli kadrosu müdür olan 6 belediye görevlisi Fatma Hanımın keyfi kararıyla yerleri değiştirilerek değişik birimlere müdür vekili olarak görevlendirilmiş.

Müdürlerin müdür kadrosuna dönmeleri Fatma Hanımın lütfu olmayıp İzmit Belediyesinde soruşturma yapan mülkiye müfettişinin hazırladığı rapormuş!

Sayın Hürriyet kendisini akıllı ve kurnaz başkalarını aptal, İzmitli hemşerilerini anlamaz sanıyor ama her zaman olduğu gibi Galip Hocaya yakalanıyor.

İşte vekillikten asli kadrolarına atanan o 6 daire müdürü;

Bir: Ulaşım Hizmetleri Müdürü kadrosunda olan Ümit Fındık Zabıta Müdürü,

İki: Zabıta Müdürü kadrosunda olan Nihat Kaymak Ulaşım Hizmetleri Müdürü,

Üç: Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü kadrosunda olan Sinem Gülenç Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü,

Dört: Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü kadrosunda olan Ayşegül Keskin Belediye Tiyatro Müdürü,

Beş: Muhtarlık İşleri Müdürü kadrosunda olan Onur Kardeşlik İşletme ve İştirakler Müdürü,

Altı: İşletme ve İştirakler Müdürü kadrosunda olan Server Yıldırım Muhtarlık İşleri Müdürü olarak atandı.

YARGIDAN DÖNENLER

Kimsenin kellesini almadığını, haksız ve hukuksuz iş yapmadığını söyleyen

Fatma Hanımın görevden aldığı, işiyle, aşıyla oynadığı sözleşmeli personel sayısı 14’ü kadın,11’i erkek olmak üzere tamı tamına 25 kişi.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, partisi CHP’nin “Hak, Hukuk, Adalet” şemsiyesi altında siyaset yapsa da aldığı yanlış kararlar her defasında yargıdan döndü.

2019’un son günü evlerinde ellerine sarı zarf tutuşturulan 25 personelin Başkan Hürriyet’in eline tutuşturduğu yargı kararı gibi.

İşte yargı kararıyla göreve iade edilenler;

Emre Uzar, Mehmet Şişman, Büşra Özbaş, Ahmet Kır, Nur Konyalı, Cihan Yalçın, Gamze Macit, Dilek Eren, Burak Yıldız, Sibel Gül, Kübra Çoban, Şamil Örgev, Duygu Sönmez, Gizem Demirtaş, Recep Ünlü, Zeynep Akı, Elif Aslan Eseroğlu, Çiğdem Özkan, Semra Togay, Fatma Aydınoğlu, Ahmet Ceylan, Ali Yörüker, Yüksel Yıldız, Çetin Karaman, Asuman Sert.

İzmit Belediyesi ile ilişkileri kesilen 25 kişi yargı kararıyla göreve iade edilerek yaklaşık 1-1.5 yıllık maaşlarını birikmiş faiziyle birlikte alırken Fatma Hanım keyfi uygulamayla Belediyeyi milyonlarca lira zarara uğrattı.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Galip Ataman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?