Kuşatma dedik ama içi boş değil…

Dün yazmış olduğum yazı ile alakalı gerçekten herkesten olumlu tepkiler aldım. Kızanlar dahi 'acaba denilenler doğru olur mu?' dedi.

Birçok kişi de dışarıdan yorum yapmaya cesaret edemedi. Onların isimleri de bizde saklı. Gerçekten doğru tespitler olduğunu ifade etmeleri önemli idi.

Herkes cesaretli olamıyor.

Nitekim bir siyasi görüşün içinde hele bu devirde bazı doğruları söylemek elbette çok fazla cesaret isteyen bir durum.

Nitekim bazı aradaki haybeciler birilerinin sırtından geçinmeyi, köşe başlarını her devirde tutmayı alışkanlık edenler, makamlardakiler değiştiğinde değişmeyen tek kişi kendileri olmalarına özen gösterenler, keser gibi hep kendilerine yontanlar elbette bu yazdıklarımızdan hiç hoşlanmadılar.

Adeta ölü taklidi yapıyorlar ama nasırlarına basmaya devam edeceğiz.

Kulakları açık ama duymayan, gözleri açık ama görmeyen, vicdanları olan ama vicdandan yoksun olanlara da haykırışımızı sürdüreceğiz.

Elbette yazdıklarımızın hepsinin altının dolu olduğunu herkes görecek.

İşkembeden atmadık asla. Hiçbir zaman bu tavrımızı değiştirmeyeceğiz.

Bugüne kadar hiç kimsenin önünde eğilmedik asla eğilmeyeceğiz.

Ha bu arada Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı daha düne kadar Kocaeli'den başka bir ile vali olarak atandığında tamam gitti bir daha geri gelmez deyip arkasından söylemediğini bırakmayanlara bugün bakıyoruz etrafında fıldır fıldır dolaşıyorlar. Bende dostane birkaç konuda görüşlerimi paylaşıyorum.

Dün neysek bugün de öyleyiz. Hatta eskiden daha fazla görüşürdük şimdi ise daha uzak duruyoruz.

Burada özellikle sayın başkanın dikkatini bir şeye çekmek isterim.

Nitekim Kocaeli Büyükşehir Belediyesi devasa bütçesi ile ve ilçe belediyelerinin 11 tanesi de Ak Partili olunca elbette eskiden bu belediyelere iş yapan birkaç kişi vardı. Yönetim değişti hatta belediye de bazı isimler görevden uzaklaştırıldı tabiri caizse merkeze alındı, boşa çıkarıldı.

Elbette başkanın takdiridir. Lakin iş yapan birkaç kişi hiç değişmedi bu sorgulanmalıdır.

Her şey değişiyor ama parasal konulardaki iş yapan insanlar değişmiyorsa bunun da sorgulanması gerekir.

Elbette ben inşaat sektöründe değilim. Altyapı işini çok bilmem ama reklam, tanıtım ve organizasyon konusunda neyin ne kadar paraya yapıldığını bilirim. Nitekim son dönemlerde pandemi dönemine kadar yapılan işlere baktığımızda eskiden hiçbir şeyin değişmediğini görüyoruz.

Ak Partiye dolayısı ile belediyeye çöreklenenlerin aynı kişiler olduğunu görüyoruz. Bu da bizi üzüyor.

Neden diyecek olursanız bazı makamlarda ki insanlar neden değişti? Yeni bir şeyler yapabilmek adına makamlar değişti. Elbette bazı yeni işlerde göze çarpıyor ama tek değişmeyen durum bazı işleri yapan kişiler.

Bunları da önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşınca gerçekten öyleymiş diyeceksiniz.

Şimdi sorarım sayın başkana bu konuda önemli olan halkın parası ile halka yapılan hizmeti daha uyguna almak varken neden daha fazla ödeniyor bu konuda birilerinin başkanı yanılttığını düşünüyorum.

Onun için etrafını tam birileri kuşatmadan bu işlere müdahale etmesinin doğru olacağını düşündüğüm için de bunları paylaşmak istedim.

Çünkü sayın başkanın etrafında bu duvar çok daha sabitlenirse yaptığı güzel işlere engel teşkil edecek.

Halkın teveccühüne mazhar olacakken birkaç her devrin adamın yüzünden yarın üzülmesini de istemem.

Şimdilik bu kadar bayramdan sonra devam ederiz…

Sağlıklı günler diliyorum.

Saygılarımla…

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?