Meral Akşener eğitimi unuttu!

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün akşam Habertürk ekranlarında Fatih Altaylı ile Teke Tek programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ekranın karşısında keyifle ve dikkatle dinlediğim Meral Akşener ile tanışıklığımız çok eski yıllara dayanır.

Üniversite hocalığı, İzmit Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı, DYP Milletvekilliği, İçişleri Bakanlığı, MHP’li günler, İYİ Parti Genel Başkanlığı süreçlerini yakından takip ettiğim Meral Akşener’i dikkatle dinledim.

Ankaralı gazeteciler, Meral Akşener’den İçişleri Bakanlığının ilk gününde mesaj alabilmek fotoğraf çekebilmek için makam odası önünde beklerken ilk açıklamasını milletvekili lojmanında çaylarımızı yudumlarken bana yaptığı 3 Kasım 1996 sabahına gittim.

İçişleri Bakanlığı ve İYİ Parti kuruluş süreci dahil yaklaşık çeyrek asırlık fırtınalı bir siyasette yaşadıklarını anımsadım.

Yaşamının her döneminde mazlumun ve mağdurun yanında olan, otorite ile hep kavga eden Meral Akşener’in kadın kimliğiyle “kurtlar sofrasındaki” başarısını ve performansını bir kez daha takdir ettim.

 

EĞİTİMİ ES GEÇTİ

Gelelim, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yaklaşık 2 saat dolu dolu ve yararlı olduğu kadar keyifli geçen programda anlattıklarına.

Meral Hanım sağlıktan güvenliğe, turizmden tarıma, ekonomiden merkez bankasına, sokağa çıkma yasaklarından belediyelerin yardımlarına, koronavirüs salgınıyla ilgili önlemlerden şehir hastanelerine kadar her konuda konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı iyi niyetli bulduğunu söyledi, sağlık ordusuna teşekkür etti.

“Hastalıkla mücadelede başarılı ama tedbirler anlamında çok iyi değiliz. Bütün kararlarda bir tek kişinin fikrine kanaatine mahkum durumdayız” dedi. 

ABD, İspanya, İtalya’ya gönderilen sağlık yardımlarıyla ilgili “Yeni camide dileniyoruz Sultanahmet’te sadaka dağıtıyoruz” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, “Sayın Erdoğan hep AKP Genel Başkanı şapkasıyla geziyor. Cumhurbaşkanı şapkasını başına geçirip herkesi kucaklaması gerekir” diyerek eleştirdi.

“İçişleri Bakanlığı döneminde alt yapı ve yatırımlarla ilgili neler yaptınız?” sorusuna cevabı kahkahalarla gülmek oldu.

Bursa Kız Öğretmen Okulu mezunu olan, lise ve üniversitede tarih hocalığı yapan Meral Akşener, “Üniversitede, kalsaydım profesör olarak emekli olacaktım” dedi.

Ama 18 milyon ilkokul, ortaokul, lise öğrencisi ve ailelerini, 1,5 milyon öğretmeni, 8 milyon üniversite öğrenciyle yaklaşık 150 bin akademisyeni unuttu.

30 Nisan’da sona erecek uzaktan eğitim, LGS (Liselere Giriş Sınavı), YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ile ilgili tek kelime söylemedi.

Koronavirüs (COVİD-19) salgın sürecinde okulların kapatıldığı, öğrencilerden evlerde zorunlu kalmaları istendiği bugünlerde sayıları hiç de küçümsenmeyecek öğrencilerle veliler ekran karşısında boşuna bekledi.

Meral Akşener tek kelime etmediği gibi programın sunucus Fatih Altaylı da lütfedip eğitimi sormadı.

Sadece 20 bin ataması yapılan ama başlatılmayan öğretmenlerle Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi kapsamında geçici istihdam edilen 4 bin ‘Pictes’ öğretmenin sözleşmeli talebini dile getirdi.

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Galip Ataman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?