AK Parti Milletvekili Zeybek nereye koşuyor?

Koronavirüs (COVİD-19) dünyayı hazırlıksız yakalarken yöneticilerine unutamayacakları ders verdi.

Dünya Sağlık Örgütünün 11 Mart’ta pandemi ilan ederken an itibariyle vaka sayısı 1 milyon 600 bini, ölü sayısı 100 bini geçti.

Irk, kadın erkek, yaşlı genç, büyük küçük tanımadan yayılmaya devam ediyor.

Çin, ABD, İtalya, İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkelerle liderleri sağlıkta  sınıfta kaldı.

Türkiye, şehir hastaneleri başta olmak üzere sağlık alanında yaptığı yatırımlar, hayata geçirdiği projeler, sağlık çalışanları sayısıyla örnek oldu.

İlk vakanın görüldüğü 10 Mart, ilk ölümün açıklandığı 17 Mart’tan buyana aldığı kararlar ve önlemlerle Koronavirüs (COVİD-19) salgınını en az hasarla atlatacağını gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda kabinesinde alınan kararları ulusa sesleniş konuşmasında paylaşıyor.

Her akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan vaka ve ölü sayıları ile gerek görüldüğünde il il yoğunluk haritası bakanlık sitesinde güncellenerek yayınlanıyor.

Bilim Kurulu üyeleri dahil uzmanlar katıldıkları televizyon programlarında

Koronavirüs (COVİD-19) ile bilinenlerle bilinmeyenli, alınan önlemlerle alınması gerekenleri anlatıyor.

Kocaeli’de Vali Hüseyin Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın uyumlu ve koordineli çalışarak vatandaşları Koronavirüse (COVİD-19) karşı uyarıyor, mağdur olan vatandaşlara sağlık başta olmak üzere her türlü sosyal, ekonomik, psikolojik yardımda bulunuyor.

Vali Aksoy, İl Pandemi Kurulunda alınan kararları uygularken tüm çalışma arkadaşlarıyla 7/24 özveriyle çalışıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın, başarılı bir orkestra şefi gibi yerel yönetimlerin koordinasyonunu sağlayarak lokomotif görevini başarıyla yürütüyor.

“Koronavirüs Seferberliği” ilan edildiği bugünlerde sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm görevliler alkışı, takdiri fazlasıyla hak ediyor.

 ***

AK PARTİLİ ZEYBEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde tüm kamu kurum ve kuruluşları görev, yetki, sorumluluk alanlarında Koronavirüs (COVİD-19) sürecini panik, korku, telaş yaratmadan yönetiyor.

Zaman zaman hatalar yapılsa da Bilim Kurulu Başkanı olarak Sağlık Bakanı, İl Pandemi Kurulları Başkanları Valiler konuşurken dikkatli olmaya özen gösteriyorlar.

Açıklama yaparken, soruları cevaplarken ağızlarından çıkan sözcükleri dikkatli seçiyorlar.

Sağlık Bakanı Koca bile 9 Nisan itibariyle Türkiye’de toplam 276 bin 338 testin yapıldığını, 42 bin 282 vaka, 908 vefat, bin 552 hasta, bin 17 entübe, 2 bin 144 iyileşen hasta olduğunu açıklarken illerdeki sayıyı vermiyor.

Ama Ak Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Emine Zeybek, gazeteci Ahmet Akçaalan ile sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında Kocaeli’nde korona virüs rakamlarını açıklamış!

Çok önemli bir iş yapmış gibi üzerine vazife olmayan bir konuda, “Kocaeli’nde 27 vefatımız, 1355 pozitif ve 608 yatan hastamız var” demiş.

Çok merak ediyorum;

Bir: AK Parti MKYK üyesi ve milletvekili olarak kendisine verilen bilgileri kamuoyu ile paylaşan Emine hanımın boyu uzadı mı?

İki: Üstüne vazife olmayan, yetkisini ve haddini aşarak açıkladığı rakamlar sonrası kaç kişi aferin dedi?

Üç: Aylardır ortalıkta görünmeyen, sesi soluğu duyulmayan Emine hanım bu açıklamayla ne amaçladı?

Dört: Adını duyurmak, gündemde kalmak, rol kapmak için başka yöntemler varken neden böyle bir yolu seçti?

Beş: Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Kocaeli’de Vali Hüseyin Aksoy, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş temsil etmesine rağmen böyle bir açıklama yapmazken milletvekili Emine Zeybek bu yetkiyi ve cesareti kimden alıyor?

Altı: Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs (COVİD-19) salgınından işini kaybedenlerin, dükkanını kapatanların mağduriyetlerini gidermek için önlem alırken Kocaeli’nin sağlıkla ilgili sorunlarını takip etmekle görevlendirilen milletvekili olarak Emine hanıma düşen görev; hastanelerde yatan hastalara moral vermek, özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarına destek olmak, sağlık alanında varsa ihtiyaçlar takip etmek olmalıydı.

Yedi: AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Emine hanımdan, işini kaybeden esnaf ve işçinin sorunlarıyla ilgilenmesini, okulları kapatılan öğrencilerle ailelerinin sıkıntılarının giderilmesiyle ilgili açıklama yapmasını beklerdim.

Sekiz: Emine hanımın ağzından, Vali Hüseyin Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı ziyaret edip uyumlu ve başarılı olduklarını, alınan önlemlerin, dağıtılan yardımların, yapılan çalışmaların yerinde olduğunu ve sürdüğünü duymak isterdim.

Dokuz: Belli ki Emine hanımın amacı, AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili olarak koronavirüs (COVİD-19) salgını sürecinde Kocaeli’nin sorunlarıyla ilgilenmek değil “rol çalmakmış”.

On: Sağlık Bakanı Koca ve Kocaeli Valisi Aksoy’un görev, yetki, sorumluluk alanına giren bir konuda, koronavirüs (COVİD-19) salgınından ölenlerin sayısını açıklamak Emine hanımın ilk vukuatı değil.

On Bir: Emine hanımın adı, Temmuz-2019’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli Milletvekilleriyle yaptığı özel ve basına kapalı toplantıda konuşulanları basına sızdırdığı iddiasıyla gündeme gelmişti.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Galip Ataman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?