Bir alkış da öğretmenlere

Covid 19 sebebiyle evde gönüllü karantina uyguladığımız bu günlerde kimi zaman sıkılıyoruz kimi zaman bunalıyoruz kimi zaman da yaratıcı uğraşlar bularak günlerimizi evde geciriyoruz.Eğitimci olmam sebebiyle ülke çapında yapılan eğitim çalışmalarına, uğraşlarına farkındalıkla ve objektif olarak bakabilme imkanı buluyorum.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelik'in üstün çaba ve gayretleriyle eğitim neferlerini
koordine ederek öğretmenlerimizin göğüs kabartan çabasına şahit oluyoruz.

Şöyle ki; Henüz Eba tv yayında değilken bile egitim neferlerimiz kendi imkanlarıyla öğrencilerine
ulaşmaya çalışmış yeter ki eğitimden kopmasınlar, uzaklaşmasınlar diye ögrencileriyle aralarındaki o çok güçlü gönül bağına bir de sanal bağ eklemişlerdir. Bu bir bilinctir,vefadır,vatan hizmetidir.Üstelik göz yaşartan onur duyulan bu çabalarını sadece kendi öğrencilerine değil tüm ülke evlatlarını kendi öğrencileri sayıp diger meslektaşlarıyla sosyal platformlarda paylaşarak onların da faydalanmasınısağlamışlardır.

Canını dişine takıp hayatları pahasına hayat kurtarmaya çalışan sağlıkçılarımız için tüm ülkedeki meslek liseleri gibi kentimizin meslek liseleri olağan üstü performans ve çaba saglayarak maske,önlük ,sedye örtüsü ,dezenfektan ve kolonya üretimi yaparak hayati destek sağlamışlardır. Bu muhteşem birşeydir ve aynı zamanda kutsal bir görevdir.Milli Egitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelik her zaman olduğu gibi yine Kocaeli'nin farkını ortaya koymuş hayati hizmet sağlamıştır.

Okul idarecilerimiz Mülki ve Idari amirlerinden gelen iletileri,bilgilendirmeleri öğretmenlere ve velilerine ulaştırarak koordinasyonu saglamak için bu süreçte pür dikkat çalışmışlardır.

Bu zor günlerde geçecek elbet ancak burada geleceğe verilen mesaj çok onemlidir.
Şöyle ki ;Öğretmenler "biz buradayız " diyerek geleceğimizin mimarlarına sadece gerçek ve akademik bilgileri öğreterek değil aynı zamanda düşünmeyi öğretmek icin akıllarını eğitiyor...

Sözlerime son verirken göreve geldiği günden bugüne kadar tüm eğitim camiasının gönlünde taht kuran kıymetli Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un,kendi deyimiyle, Ziya Öğretmenimizin paylaşımını sizlere aktarmak isterim.

"Küçük hamleler büyük etki yaratır .Her meslektaşım kendi sınıfına kendi öğrencilerine kendi velilerine uzaktan sıkıca tutunsun.Arayın, destek olun öğrencilerinizi takip edin.Büyük bir gayretle uzaktan eğitim sürecinde vazifenizin başında olun.Bu çok sey demek, sınıfınız için çok büyük şey demek.Evde kalarak ailenizin sağlığına dikkat edin.Okullar açılınca neler yapabileceğinizi
planlayın.Uzaktan eğitim programlarımıza katılın.Okuyun,yazın.Bunlar çok şey demek.
BİR ÖĞRETMEN BiR OKULU,BİR OKUL BİR MAHALLEYİ,BİR MAHALLE BİR ŞEHRİ değiştirir.

Bunun için illa sınıfta olmanız gerekmiyor.Sevgili Öğretmenim; fikirler ,düşünceler, iyilikler,iyi
niyetler yürümez,onlar uçar. Açın siz camları ,onlar bulur yolunu.Unutmayın ki bu
pencerelerde sizi bekleyen öğrencileriniz var..."

Uzaklaştıkça yakınlaşmak dileğiyle.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Rüyam Alankuş Kargılı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Murat52 - Toplumu evirebilecek yegane meslek grubudur öğretmen, kaleminize sağlık. İlgiyle okuyor ve yeni yazılarınızı bekliyoruz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Nisan 11:31


Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?