Bizim için değerlisiniz…

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de sarsan Covid-19 nedeni ile basın mensupları olarak ülkemizde alınan tedbirlere biz de uyum sağlayarak çalışma şartlarımızı güncellemiştik.

Sayın Cumhurbaşkanımızın uyarılarını dikkate alıp çalışanlarımızın sağlığını koruyarak haber akışımızı kesintisiz ve doğru bir şekilde kıymetli okuyucularımıza ulaştırabilmek için çalışma saatlerimizi 08.30-12.00 arası ev, 12.00-18.00 arası ofis ortamında çalışarak düzenlemiştik.

Daha sonra artan sağlık tedbirleri nedeniyle yeni bir düzenlemeye daha giderek haber akışımıza ev ortamında devam ettik.

Şimdi ise Basın İlan Kurumu tarafından bize sağlanan olanak ile kentimizde dönüşümlü olarak devam edecek olan baskı yayını uygulamasına geçtik.

Önceki gün ilimizdeki diğer gazetelerin temsilcileri ile Medya Evi'nde bir araya geldiğimiz toplantıda her gün 2 gazetenin yayınlanması yönünde ortak karar aldık.

Bu kapsamda gazeteniz Bizim Yaka Kocaeli; 1 Nisan Çarşamba - 2 Nisan Perşembe - 8 Nisan Çarşamba ve 9 Nisan Perşembe günleri gazete baskıları ile yayında olmaya devam edecek.

Yazılı basın olarak ara verdiğimiz günlerde ise internet sitemize daha çok ağırlık vererek güncel haberleri sizler ile buluşturmaya devam edeceğiz.

Ülke geneli tedbiri elden bırakmamamız gereken bu süreçte sadece büyüklerimizin değil hepimizin duyarlı olup sokağa çıkmaması gerektiğinin bilincine varmalıyız.

65 yaş üstü büyüklerimize devletimizin sağladığı vefa imkanlarına ek olarak bizlerde olabildiğince yardım etmeliyiz.

Kötü günlerden geçtiğimiz bu günlerde umudu yitirmeden her zorlukta olduğu gibi bunu da atlatacağımızın inancı içerisindeyim.

Bu işin şakası yok. "Bana bir şey olmaz" deme lüksümüz yok.

Zira bu sözü, "Bana bir şey olmazsa bile yanımdakileri riske atamam" şeklinde değiştirmek gerekir.

Dolayısıyla risk gruplarında bulunanlar, evlerinden çıkarlar ve günlük yaşantılarına devam ederlerse virüsle yüz yüze gelmeleri daha kolay olacaktır maalesef.

O nedenle, " Evinde kal Kocaeli"...

Zaruri ihtiyaçların yoksa, "Evinde kal Türkiye"...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Semrel AŞÇI - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?