10. yılımız kutlu olsun…

Gazetemizin Kurucu Başkanı Hayrullah Demiray'ın, 1999 yılı depreminde hayatını kaybeden gazeteci rahmetli ağabeyi Hüseyin Demiray’ın anısını yaşatmak için kurduğu Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Ailemiz İlkeli habercilik anlayışıyla 10.yılını sağlam adımlarla tamamlamanın haklı gururunu yaşıyor...

Mutluyuz, azimliyiz, kıvançlıyız...

Gazetecilik günümüzün en ağır ve en çok sorumluluk isteyen mesleklerindendir.
Araştırmayı sevmeyen, cesaret sahibi olmayan kişilerin yapacağı bir iş değildir gazetecilik.

Gazetecilik ilkeli insanların üstesinden gelebileceği, sorumluluk isteyen bir meslektir.
Gazetecilik zor iştir; bilgi ister, beceri ister, cesaret ister.
Bizler her şeyden önce yapacağımız haberin doğru olmasını olmazsa olmazımız sayar afet, terör, eylem, savaş anında yaşamımızı yok sayarak  haber yapmaya çalışırız.

Yürüdüğümüz bu kutlu yolda ilkelerimizden taviz vermeden, doğru  haber  yapmanın yanı sıra  bilerek bazı "satılmış kalemlerin" yaptığı gibi kasıtlı olarak bilgi kırpıp haber yapmayız.

Gazetemizde eksiksiz haber yapmayı iş ahlakımız sayarız. Zira basın mensubu olan kişiler, duygularının esiri olmamalı, çıkarları doğrultusunda haber yapmamalıdır.
Bizim Yaka Kocaeli Ailesi olarak 10 yıllık  serüvenimizde tamamen objektif olmanın gücüyle ilerlemekteyiz.

Birbirinden kıymetli köşe yazarlarımızın ulusal ve evrensel görüşlerini özgürce dile getirmelerine olanak tanıyarak  ailemiz daha güçlü ve sağlam adımlarla yoluna devam etmektedir.

Adil ve ilkeli haber adına bugünkü basarımızda büyük payı olan başta Kurucu Başkanımız Hayrullah Demiray, kendisine onca sataşma olmasına rağmen yolundan asla taviz vermeyen gazetecilik mesleğinin kamuoyunu doğru ve tarafsız şekilde bilgilendirmenin yanında, kamu kuruluşları ve yerel yönetimlerle vatandaş arasında bir köprü vazifesi gören duayen gazetecimiz ve  başyazarımız Galip Ataman, değerli iş arkadaşımız ve ortağımız Ertekin Akbulak, Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Gülşah Yücel, İnternet Editörümüz Diren Çelik, Grafik Tasarımcımız Gökhan Güneri, Muhabirimiz Şermin Özcan, Reklam Müdürümüz Ödül Köklü, Stajyerimiz Zehra Atabay, Ablamız Sebahat Obuz dahil olmak üzere tüm ekibime teşekkürü bir borç bilirim.

Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni olarak 10.yılımızda da yolumuza ilkeli eksiksiz tarafsız ve adaletli haber anlayışımızdan taviz vermeyerek 9 yıl da olduğu gibi  daha sağlam güçlenerek, amatör ruhumuzu hiç kaybetmeden işimizi profesyonelce yapacağımızın inancını taşıyorum.
Ve bizleri bugünlere taşıyan olmazsa olmazımız kentimizin kıymetli okurlarına en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Semrel AŞÇI - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?