Bizim Yaka Gazetesi 10. yaşını kutluyor

Gazetelerin de aralarında oldu medya itibar kaybederken, haberciler güven yitirirken “Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi”, her geçen yıl itibarını arttırıyor, güvenini tazeliyor.

“Haberde Öncü, Yorumda Güçlü” sloganıyla siyasette, bürokraside, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda alınan kararları, hayata geçirilen projeleri ilk ve doğru yazarak farkımızı herkes kabul ediyor.

Gündemi takip eden değil gündemi belirleyen gazete olarak “Bizim Yaka Gazetesi yazmışsa doğrudur” övgülerini ileten veli nimetimiz okurlarımızı dolu dolu gazete ile buluşturmak için çalışıyoruz.

Güncel, gerçek, kamu yararı bulunan, masuniyet karinesine özen gösteren “Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi” çalışanları olarak üstlendiğimiz sorumluluğun bilinciyle “emek hırsızlığı” yaparak değil araştırarak, sorarak, sorgulayarak gerçek gazetecilik yapıyoruz.

Manşet haberlerimizle okurlarımıza ve kamuoyuna doğru bilgi verirken, diğer gazetelerin gerçeği yansıtmayan manşetlerini düzelterek “ombudsmanlık” görevi de üstleniyoruz.

Günümüzde genelde ve yerelde çoğu gazetecilerin yaptığı gibi kişileri aşağılayan, hakaret, küçük düşürücü ifadelere yer veren, yalan, tehdit ve şantaj içeren haberler aksine doğruları yazan gazetede görev yapmaktan keyif almanın ötesinde gurur duyuyorum.

Şatafatlı mekanlarda, kalabalık kadrolarla yayınlarını sürdüren gazetelerin aksine Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi mütevazi ofisinde az ama 7/24 özveriyle çalışan kadrosuyla özel haberlere imza atıyoruz.

Çok sattıklarını söylemelerine, çok tıklandıklarını yazmalarına rağmen okurları ve kamuoyunu yanıltan haberlere değil az ama güncel, gerçek, kamu yararı olan haberlerimizle övünüyoruz, takdir ediliyoruz.

Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi çalışanlarının fedakarlıklarını, rakiplerine atlattıkları haberlerle kamuoyunda habercilik adına yarattıkları farkındalıkları uzun uzun anlatmayacağım.

“Emek hırsızlığı” yaparak kaynak göstermeden haberlerimizi kes-kopyala-yapıştır kolaycılığına kaçan habercilerin etik olmayan davranışlarını da yazmayacağım.

Gazetecilik yaptığımızı, haberlerimizin büyük ses getirdiğini söylerken mütevazi de davranmayacağım.

Ama yarım asır önce yazmaya başlayan, yerelde yayınına devam eden kapanan tüm gazetelerde çalışan gazeteci olarak mobing uygulanmadan, müdahale edilmeden en keyifli yazılarımı 3 Ekim 2016 tarihinde başladığım Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi’ nde yazıyorum.

Güncel, gerçek ama hakaret içermeyen, tehdit ve şantaj olmayan yazılarımı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Hedefine saplanan ok gibi sivri, düşmanın kellesini bir vuruşta alacak kadar keskin” yazıyorum, Allah izin verdiği sürece de yazmaya da devam edeceğim.

Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi’nin 10. Yaşını kutladığımız bugün emeğiyle, katkısıyla destek veren, haberlerimizi ve yorumlarımızı okuyarak sahip çıkan, bizi yalnız bırakmayan veli nimetimiz okurlara teşekkür ediyoruz.

Bizi yalnız bırakmadığınız, takip ettiğiniz, destek verdiğiniz sürece “Haberde Öncü, Yorumda Güçlü” olmaya, daha kaliteli gazete çıkarmaya devam edeceğiz.

Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Onursal Başkanı’ı Hüseyin Demiray başta olmak üzere aramızdan ayrılan tüm gazetecilere Allah’tan rahmet, görev yapanlara başarılar diliyorum

Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi’nin 11. Yaş Günü’nde buluşmak üzere kalın sağlıcakla.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Galip Ataman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?