Faturalar...

Bir insanın yaşamını devam ettirebilmesi için önce nefes almaya sonra su içmeye ve beslenmeye ihtiyacı vardır. Sonrasında diğer ihtiyaçlar sıralanır. Malum kış mevsimindeyiz.Isınmaya ihtiyacımız var.

Eğer hava kirliliğini azaltmak adına doğalgaza geçmeseydik eski günlerde ki gibi odun ve kömür sobaları evlerde yerini alacaktı. Kaldı ki kırsal kesimler hala soba kullanarak ısınıyor. Doğalgaz sadece kirliliği engellemiyor aynı zamanda evinizin tamamını ısıtıyor,ocakta yemeğiniz pişiyor ve sıcak su ihtiyacınızı da karşılıyor.

Tüp taşıma,tüp bitti gibi sıkıntıları da doğalgaz ile rafa kalkmış durumda. Buraya kadar her şey güzel.Her yere doğalgaz gelsin memleket mis gibi olsun.Musluğu açalım sıcak su aksın.Ocakta yemek yarım kalmasın. Ancak doğalgazın elektrik ile göbek bağı var.Elektrik yoksa doğalgazda yok. Son gelen zamlar faturaların şişmesine sebep oldu.Elektrik de zamlandı.Hatta su da. Hayat pahalılığı her yere yansırken özellikle kış mevsiminde yani ısınmak için doğalgazın en çok kullanıldığı döneme denk gelince , her kesin cebi boşaldı.

Beklenenin üzerinde gelen faturalar oldukça zorladı bütçeleri.Aynı şey su faturası içinde geçerli.Yani 3 temel ihtiyaç olan doğalgaz-elektrik ve su son aylarda ki artış ile bütçeleri zorluyor. Kısıtlamaya giden vatandaş faturanın daha düşük gelmesi için devlet büyüklerinden yapılan zamların en azından  bir kısmının geri alınmasını umut ediyor.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Maral Minareci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?