Damadı durduramazlar ama Şahin Yaşlık'ı durdururlar!

Önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak düşüncemi söyleyeyim; Son bir yılda elektriğe yüzde 57, doğalgaza yüzde 56,8 yapılan zamlara tepki göstermenin ötesinde isyan ediyorum.

İşçi, memur, emekli, esnaf, köylü, dar gelirli 1 Ağustos 2018- 1 Ekim 2019 tarihleri arası elektriğe, 1 Ağustos 2018-1 Ağustos 2019 tarihleri arası doğalgaza yapılan zamlar sonrası burnundan soluyor.

Daha bir yıl önce Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı seçen, AK Parti’yi iktidar yapan seçmen 31 Mart seçimlerinde Eskişehir, Muğla, Hatay’ın yanı sıra İstanbul, Ankara, Adana, Mersin Büyükşehir Belediyeleri’nde CHP’ye oy vererek AK Parti’ye ‘sarı kart’ gösterdi.

Gelelim son günlerde elektrik ve doğalgaz başta olmak üzere zam furyasıyla yapılan açıklamalara;

Millet İttifakı CHP-İYİ Parti-SP ve destek veren sivil toplum örgütlerinin tepkilerini, eleştirilerini hatta isyanını anlıyorum.

Ama AK Parti’nin ‘arka bahçesi’ olarak bilinen, AK Parti Hükümet politikalarına ‘payanda’ olmakla suçlanan, ‘sarı sendika’ diye yaftalanan Memur Sen Genel Başkanı ve şube başkanlarının koro halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı üzerinden haddini aşan paylaşımlarına anlam veremiyorum.

AK Parti’nin kurulduğu 2001 yılında 14 bin üyesi varken bugün 1 milyon üyeye ulaşmasının yolunu açan, destek veren partiyi, liderini, damadını en ağır şekilde eleştirmeye hakları yok diye düşünüyorum.

DİSK, Kamu-Sen bile Cumhurbaşkanı ve hükümetine damadı üzerinden bu kadar ağır yüklenmezken Memur-Sen’in çıkışının yeni parti kuruluş çalışmalarına denk gelmesi akla Memur Sen’de neler oluyor?” sorusunu getiriyor.

Kocaeli özeline baktığımızda Memur-Sen dönem sözcüsü Öğretmen Şahin Yaşlık’ın açıklamaları herkesi şaşırttı ama benim için sürpriz olmadı.

Eğitim-öğretimi ve eğitim kalitesini dert edinmeyen, öğretmen motivasyonu için en küçük çaba harcamayan, öğrenci başarısını düşünmeyen Eğitim Bir-Sen Başkanı Şahin Yaşlık, sonunun geldiğini görmüş olmalı ki bugünkü koltuğunu borçlu olduğu iktidarı acımasızca yerden yere vurmuş.

Şahin Yaşlık, vatandaş olarak, öğretmen olarak peş peşe gelen zamları eleştirmekle, tepki göstermekle yerden göğe kadar haklı.

Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, Eğitim Sen yöneticilerinin sesi cılız çıkarken Eğitim Bir-Sen Başkanı Şahin Yaşlık’ı ‘kral çıplak’ deme cesareti gösterdiği için tebrik etmek gerekir.

Belli ki, Eğitim Bir-Sen’de işler iyi gitmiyor. Belli ki, ilçe şube ve okul müdürlüklerine Türk Eğitim Sen üyelerinin atamalarının yapılmasına müdahale edemiyor.

Öyle olunca da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hükümeti’ni damadı Berat Albayrak üzerinden yıpratmayı deniyor.

Memur Sen’den son birkaç günde hükümete yönelik yapılan sert eleştirilerden dikkat çeken bazıları;

“Memur Maaş Zammına Güncelleme İstiyoruz!

Milletin Sırtından Doyan Doyana!

Ana/Sol-Me Günlerine mi Döndük!

Durdurun Şu Damadı!

El İnsaf  Ve’l Vicdan!”

İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak üzerinden en sert eleştiriyi yapan Şahin Yaşlık’ın o paylaşımı;

“Hazine ve Maliye Bakanı her yol haritası açıkladığında Elektriğe, Doğalgaza, Şekere kısacası hayata Zam çakıyor…. Hani Ekonomi iyiye gidiyordu… Hani Bütçe fazla veriyordu… Ana/Sol – Me hükümeti günlerini bize hatırlatan Hazine ve Maliye Bakanı’nın  sahadan haberi var mı? Durdurun Şu DAMADI….”

Öğretmenlerin üye olduğu Eğitim Bir-Sen’de yaşanan sıkıntılar nedeniyle olsa gerek, kendisini kanıtlamaya, gücünü göstermeye çalışan Şahin Yaşlık, ayakta kalmaya çalışıyor.

‘Kral Çıplak’ diye ortaya çıkan, üyelerini tutabilmek için sert popülist paylaşımlarda bulunan Yaşlık, elektrik ve doğalgaz başta olmak üzere alınan zam kararlarıyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı “DURDURUN ŞU DAMADI” derken aslında “Durdurun Şu Cumhurbaşkanını” demek istiyor.

Cumhurbaşkanını eleştirmeye gücü yetmediği için damadı üzerinden gönderme yapıyor.

O da biliyor ki; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bilgisi olmadan hükümette kuş uçmaz, karar alınmaz, zam yapılmaz.

Durdurulmasını istediği, daha doğrusu görevden alınmasını istediği Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailede damadı, hükümette ‘veziri’dir.

Satrançta vezir giderse kalelerin fazla dayanamayacağı sonunda şahın düşeceği gibi hükümette damat görevden alınırsa Cumhurbaşkanı yıpranır.

O nedenle Hazine ve Maliye Bakanı damat Berat Albayrak yerinde kalır.

Bir başka deyişle damadı kimse durduramaz ama Şahin Yaşlık’ı durdururlar.

Son olarak; ‘Teşbihte hata olmaz’ diyerek Şahin Yaşlık’a “Sonu gelen kişi, cami duvarını pislermiş” atasözünü hatırlatmak istiyorum.

 

ANA/SOL-ME HÜKÜMETİ

Memur Sen’in genç üyelerinin bilmediği, bilenlerin hatırlamadığı ŞahinYaşlık’ın “Ana/Sol – Me hükümeti günlerini bize hatırlatan Hazine ve Maliye Bakanı’nın sahadan haberi var mı?” paylaşımında geçen ‘Ana/Sol-Me’ hükümetini hatırlayalım.

“Ana/Sol-Me” olarak bilinen koalisyon hükümeti 8 Mayıs 1999’da 57’nci Hükümet olarak göreve başladı.

Koalisyon Hükümeti ortaklarından Bülent Ecevit (DSP) Başbakan, Devlet Bahçeli ( MHP) Başbakan Yardımcısı ve Mesut Yılmaz (ANAP) Başbakan Yardımcısı idi.

Bu hükümet ekonomik 2001 krizinin ardından erken seçime gitti.

2002 seçimlerinin ardından AK Parti hükümetleri dönemi başladı.

Sizin anlayacağınız, Şahin Yaşlık Cumhurbaşkanlığı Hükümeti’ni damat Berat Albayrak üzerinden eleştirse de asıl eleştirdiği kişi ve kurum, bana göre MHP ve genel başkanı Devlet Bahçeli.

Şahin, açıklamasında Ana/Sol-Me Hükümeti’ni örnek vererek hükümette temsil edilmeyen ama 15 Temmuz’dan bu yana her türlü desteği verdiği Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hedef alıyor.

 

Turizm Yüksekokulu

FAKÜLTE OLDU

Kocaeli Üniversitesi’ne bağlı Kartepe’de eğitim öğretim yapan Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Turizm Fakültesi oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasının ardından Resmi Gazete’de yayınlanan kararnameye göre, 4 yıllık yüksekokul olan Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu bundan böyle Turizm Fakültesi olarak eğitim verecek.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun Turizm Fakültesi’ne dönüşmesinin ardından önümüzdeki günlerde müdür olarak görev yapan Doç. Dr. Bilsen Bilgili’nin dekan olması bekleniyor.

Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun Turizm Fakültesi’ne dönüşmesine hayırlı olsun diyor, Doç. Dr. Bilsen Bilgili Hocanın şahsında öğretim elemanları ve öğrencilere başarılar diliyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Galip Ataman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Aydin - Şahin kim,dünkü çocuk daha.boyundam büyük laf etmesi,teşkilatında biriken gazı almaya yönelik bir atak.kelesoglu nerede hatırlayan var mı,şahin de unutulacak bir insandır. Bu adamların bir başarı hikayesi yok ki,sabun köpüğü gibi çok kolay patlayan türden insancıklar maalesef.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 16:38

Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?