Artık Mustafa Kemal’in askeri değilim

İnanarak söylediğim , söylerken göğsümün kabardığı , duyduğum zaman gözlerimin dolduğu, inanmış insanların dilinde kahramanlık marşı hissi veren , çok anlamlı bir haykırıştır “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sözü

Bir de“Alparslan Türkeş’in askerleriyiz diye haykırmayı çok severim.

Vatanıma ve Milletime olan sevgimi , bağlılığımı en iyi böyle anlatabildiğimi düşünürüm , varız derim , biriz derim , iman tazeler gibi .

Diyorum acaba bundan sonra askerleriyiz yerine , “Biz Mustafa Kemal’iz ” , “Biz Alparslan Türkeş’iz” mi desek !

Diye diye içimizden , Atatürkler , Başbuğlar çıkmasının yolunu açsak !

Hani derler ya birşeyi 40 kere söylersen olurmuş diye , biz de olması gerekeni söylesek .

Fikirleri , ilkeleri, ülküleri elbet yaşayacakama Türk Milleti yaşadıkça da yeni Başbuğlara yeni Önderlere, yeni ok’ lara , yeni ışık’ lara daha fazla ihtiyacımız olacak.

Sankionlarda , bizimaskerleri olarak kalmamız yerine , fikirlerinin ve ülkülerinin bekçiliğini yapmamız yerine , “özü koruyarak “geliştirmemizi daha iyiyi daha faydalıyı aramamızı , mücadele ile geçen yaşantılarını örnek almamızı isterlerdi .

Milletini seven , kendinide milletine sevdiren , risk alan , inisiyatif kullanan , yeni yöntemler deneyen , milletine umut veren , geleceğe dair birşeyler söyleyen , askerleri olarak kalıp emanet ettiklerini korumakla yetinmeyip , geliştirmemizi, güncellenmemizi ve yeni nesillere daha fazla hizmet etmemizi isterlerdi diye düşünüyorum.

Hatamı ediyorum bilmiyorum ama , onların isimlerini ülkülerini ve fikirlerini aşırı sahiplenici olmak yerine , herkesin sevmesine , sahip çıkmasına , herkesin kendince yaşatmasına , kendince anlamasına ve geliştirmesine tahammül etsek daha iyi ederiz sanki !

Evet belki asla geri adım atmıyoruz , davalarından vaz geçmiyoruz , azalmıyoruz , ama kabul edelim ki olması gereken kadar ileriye de gidemiyoruz .

Mustafa Kemal Atatürk ve Alparslan Türkeş hakkında kiminle konuşsam herkes saygı ve minnet ile anıyor ama sonunda eeeediyor !tamam onlar her türlü saygıyı rahmeti hak etti , ya siz diyorlar ! ya siz !

Onları seviyorsunuz , vefat günlerinde , doğum günlerinde anıyorsunuz , onları anlatmak için konferanslar paneller düzenliyorsunuz , ama yeterli değil diyorlar !

Sizonları okuyarak severek büyüdünüz , onları sevmeyenlerle mücadele etmekten kavga etmekten korkmadınız ! , ama ülkenin durumu ortada , dünyanın durumu ortada , onlar geri gelemeyeceğine göre , sizlerin onlar gibi olmanız gerekmezmi diyorlar !

Yurtta sulh , cihanda sulh sağlandımı !, Kuran-ı kerimin rehberliğinde Turan’a varıldımı !, Lider Ülke Olduk mu ! en evvela kendi birlik beraberliğinizi sağlayabildiniz mi! Diyorlar.

Anlarsan yanımda olursan cansın , anlamazsan Allah işine sürat versin bak işine diyorsunuz! vebalinizyokmudiyorlar !

Hatada ısrar etmeyi sadakat nişanesi saymak yerine , yenibirşeyler söyleseniz , yeni yöntemler deneseniz! diyorlar.

Yerden göğe kadar haklılar.

Ben artık Mustafa Kemal’in askeri , Alparslan Türkeş’in askeri olmak ile yetinmek istemiyorum.

Ben artık , yeni Mustafa Kemaller ile , yeni Alparslan Türkeşlerler ile tanışmak istiyorum.

Onları aramakbulmak , birbirleriyle tanıştırmak , konuşturmak , uzlaştırmak , onlar için zaman harcamak , para harcamak emek harcamak , arkalarından yürümek istiyorum.

Durduğum yerde eğilmeden bükülmeden durmak yerine ! durduğum yerde durmayanların ayağına gidip , onlara durduğum yerin doğru olduğunu anlatmak ikna etmek , onların doğrularını dinlemek önemsemek , onlarla çoğalmak , benden iyi olanlara tahammül etmek , tam bağımsız Türkiye İçin , Irkımın Turan Ülküsü için , İslamın ve İnsanlığın umudu olmak için, yeni birşeylersöylenmek , yeni birşeyleryapmak, riske girmek bedel ödemek , çok iyi bir rodeocu olup atın üzerinde düşmeden durmak yerine , süvari olmak, düşmek kalkmak ulaşmak istiyorum.

Eminim o bilge liderler , o ulu önderlerde böyle isterdi !

İnşallah sizlerle birlikte .

Selam ve dua ile

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Yücel Alpay Demir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.