AK Partide kongre heyecanı

AK Parti’de bu günlerdefarklı bir heyecan yaşanıyor. Kocaeli Siyasi anlamda da AK Partinin deyimyerindeyse kalelerinden biri. AK Parti 14 Temmuz’da yapacağı İl Kongresine sıkıbir hazırlık yapıyor ve hiçbir ayrıntıyı kaçırmıyor.

Kocaeli’de İl BaşkanıMahmut Civelek’in öncülüğünde bir heyet gidilebilecek her yere her kuruma tektek gidiyor, ilçelerde ise ilçe Başkanları ve ekipleri aynı hummalı çalışmaiçerisine girmiş durumdalar eğer hedef tutarsa 43 bin kişi hatta 45 bin kişininİsmetpaşa stadında olacağı tahmin ediliyor. İşte AK Parti Kocaeli’de hem birkez daha gücünü göstermeye hazırlanıyor.

Başbakan’a yakışır birkarşılama olması içinde gece gündüz çalışmalarına devam ediyor. Çalışma aylaröncesinden başlamıştı. Bunu son günlerde daha ayrıntılı göre biliyoruz. Hem deAK Parti Teşkilatları Kocaeli’de Başbakana bizler sonuna kadar arkandayızmesajı vermek için ve ayrıca orada farklı görüşlere mensup insanlarındaolmasını AK Parti çok önemsiyor.

Bu tür organizasyonlar insanlarınbir birlerini anlama konusunda en güzel zamanlardır davet edilen tüm kurumlarve kişiler orada olacaklarını beyan ediyorlar. Aslında sadece kendileri içindeğil. Temsil ettikleri kitleler açısından da bence önemli çünkü siyasette düşmanlığınbence yeri olmamalı işte bu tür organizasyonlarda herkes birbirine gidipgelmeli diye düşünüyorum.

İşte bu noktada kim nederse desin Ak Parti kendi içinde son zamanlar da farklı muhalif sesler çıkıyorgibi görünse de kol kırılır yen içinde kalır mantığıyla hareket ediliyor. Bukonuda da AK Partiyi gerçekten tebrik etmek gerekir.

Ak Parti’nin ilimizdehızlı da bir yükselişi söz konusu geçtiğimiz seçimlerden önce konuştuğumuzinsanlar bazı konulardan dolayı oy kaybı yaşayabileceğini söylemelerine rağmenbenim öngörülerim çok farklıydı.

Yanılmadım yalnız AkParti daha önce aldığı oyların rehavetine kapılmadığını bir kez daha göstermekistiyor. Başbakan’ın da gözüne iyice girmek istiyor. Aslında bunu da başaracakgibi herkes bu kongreden sonra her şeyin yerli yerine oturacağının da farkındaçünkü bazı şeyler daha da netleşmiş olacak. Hem Atanmış değil. Seçilmiş ilBaşkanı olacak olan Mahmut CİVELEK hem de Aynı zaman da Ak Partinin Kocaeli’deki kurmayları her şeyin daha da netleşmesi için çalışmaları yoğunlaştıracak.

Son dönemlerde partiiçerisinde sorun varmış gibi görünse de bence AK Parti bunları çabuk aşan ve partiiçerisinde bireysel hareket eden hiç kimseye pirim vermemesi Ak Partiyiaşağılara değil de yukarılara taşıyor. Bunu böyle kabul etmek gerekir ve BaşbakanRecep TAYYİP ERDOĞAN’ ın gösterdiği yoldan gitme konusun da özel gayret sarfediyorlar ve bu da aslında başarıyı beraberinde getiriyor.

AK partinin kongresibittikten sonra taşların yerine oturduğu gün olacak aslında bu yönden AK Partiiçin ve ilimiz açısından da oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü Kocaeliher açıdan Türkiye için önemli bir şehir bunun için de İktidarın gücünü herzaman arkasında hissetmesi gerekir.

Bugünlerde aslında muhalefetlekurulan diyaloglar önemli ve bunun sürekli hale getirilmesi gerekmektedir,çünkü her görüşün fikrin ve düşüncenin hem mecliste hem de ilde bulunan ilgenel meclislerinde ve belediye meclislerinde olmaları bence bir zenginliktir. İştebu bağlamda bakıldığında Kocaeli de Ak Partinin kongresi aslında bir anlamdaKocaeli’nin geleceğinin şekillenmesi bakımdan önemli olacak.

Saygılarımla…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.