Türkmenler iki ateş arasında…

Irak Türkmenleri yani ıraktaki soydaşlarımız, 2003 yılında başlayan ABD’nin ırak topraklarını işgalinden beri gün yüzü görmediler diyebiliriz.

Telafer şehri gece gündüz IŞİD’ın ağır silahlarının ateşi altında. 250.000’den fazla Türkmen soydaşımız evinden yurdundan oldu, göçmen durumuna düştü.

Ne acıdırki soydaşlarımız sınırımızın hemen dibinde , Kış ve yaz aylarının ağır tabiat şartları altında hayat mücadelesi veriyorlar.

IŞİD denen laboratuar ürünü terör örgütüde Beşir köyünü ve Tazehurmatu kasabasını haftalardır çember altına almış , Türkmen mahalle ve evlerine saldırıyorlar.

Ancak Türkmenlerin çelik yürekli erleri karşısında kirli emellerine halen daha ulaşamayan işid denen terör örgütü kimyasal silah kullanarak Tazehurmatu kasabasına hardal gazı ile saldırmaya başladı ve onlarca Türkmen soydaşımız şehit oldu , yüzlerce de yaralımız var…

Ayrıca sözde, IŞİD ile mücadele etmek için ABD tarafından peşmergelere verilen silahlar , ne yazık ki daha önce yüzlerce kez uyardığımız gibi oldu ve Türkmen soydaşlarımıza karşı kullanılmaya başlandı.

Sözün kısası soydaşlarımız iki düşman ateşi arasında çaresiz kaldı.

Amerikan artığı silahları kuşanan Peşmergelerde bir haftadan beri Türkmen ilçesi Tuzhurmatu’ya tanklarla ve toplarla saldırmaya başladılar. Tuzhurmatu’nun hâkimi olan Türkmen nüfus ve Tuzhurmatunun coğrafi konumu sözde Kürdistan devletinin kurulmasındaki öneminden dolayı yaşatılan insanlık dışı saldırılar Türkiyenin müdahalesi olmaksızın duracağa benzemiyor.

Türkmenleri yıldırmak için her yolu deneyen peşmergeler Tuzhurmatu ’da fitne çıkarıp halkı kışkırtıp ve iç savaş çıkarmakta ve Türkmen halkı göçe zorlamaktalar.

Bir ay önce de yine peşmergeler ağır top ve silahlarıyla Tuzhurmatu’nun mahallelerine saldırdılar. Ne acıdır ki orada da , çok sayıda şehidimiz ve yaralımız var.

Türkmen evleri dükkânları yakılıp tahrip edildiği için hayatlarını idame etmekte çok zorlanıyorlar , Son aldığımız bilgiye göre ilçenin belli yerlerine keskin nişancılar yerleştirerek rast gele sivil Türkmenleri katlediyorlar.

Saygıdeğer okuyucularımız…

Peşmergelerin Tuzhurmatu’ ya saldırılarında şehit düşen kadın erkek, çoluk çocuğun resimlerini sosyal medyadan , Türk Milliyetçilerinin yer aldığı soydaşlarının acılarına duyarsız kalmayan az sayıdaki yazılı ve görsel basından takip ediyorsunuzdur. Peşmergelerin insanlık dışı davranışları, ellerinde balyozlarla Türkmen hanelerinin kapılarını kırmaları ve Türkmen evlerinin talan edilişlerini görüyorsunuz.

Peki tüm bunlara rağmen ülkemiz sizce bu durumda ne yapıyor ?

Ülke olarak bölücü örgüt pkk için sık sık “geriye dönüşü yok” diyoruz ve “terör olayı bitene kadar operasyonlar devam edecek.” diyoruzya !

Terörü besleyen himaye eden Talabani ve Barzani gruplarını neden göz ardı ediyoruz , bunu hem biz hemde bütün dünya biliyor !

Maalesef bölücü örgüt pkk’ nın yuvaları kampları Barzani bölgesinde sefa sürmektedirler. Hastaları Erbil hastanelerinde tedavi görüyor , militanları eğitiliyor . Bu Barzanide hatırlayacağınız üzere kısa bir süre önce Türkiye seninle gurur duyuyor diye karşılanmıştı

evet şaşırmayın bu Barzani aynı Barzani

Telefon açıp Türkmen Katili barzaniyede “edi bes e“ denmesi gerekmiyormu?

Türkiye sana lanet okuyor denmesi gerekmiyormu?

Orada Türkmen kardeşlerimizin acılarını sadece gıda yardımıyla ve hastaları Türkiye hastanelerinde tedavileriyle geçiştirmenin yetmeyeceğini hepimiz biliyoruz.

Türkiye Cumhuriyetinin bütün Türk dünyasındaki kardeşleri için yapması gereken bir vazife koruma ve kollama görevidir ve acilen yerine getirmelidir.

Devletimiz mısıra , filistine gösterdiği duyarlılığı Özbe öz soydaşımız olan , dindaşımız olan Türkmenlerede acilen göstermelidir.

Herkes bilsinki Akan Müslüman Türkün kanıdır.

Acilen Askeri önlemler ve müdahale gerekiyor , bugün Irakta Suriyede Türk varlığına sahip çıkılmaz ise bunun bir adım sonrası sınır şehirlerimizidir.

Kökünü kurutmaya çalıştığımız bölücü örgütün uzantıları Türkmen soydaşlarımızı canice baskınlarla katlederek intikam almaya çalışıyorlar.

Bir taraftan IŞİD diğer taraftan peşmergelerin ateşi arasında kalan Türkmenlere Irak hükümeti kör ve sağır taklidi yapıyor kılı dahi kıpırdamıyor. Irak hükümeti akan Türkmen kanına seyirci kalabilir bu o soysuzlara nankörlere yakışır ancak Türk devleti, Türk hükümeti, Türk ordusu ve bütün Türk halkı bu vahşete seyirci kalamaz , oradaki Türk varlığını korumak ve kollamak Devletimizin boynunun borcudur.

Tuzhurmatu’da akan kan bizim kanımızdır. O kanı da sarmak ve akıtandan en ağır hesap sormak ta bize düşer , O bölgeye yapılacak müdahale Türkmen Katliamına son vereceği gibi , içeride yaptığımız bölücü örgütü yok etme operasyonlarımızada çok büyük katkısı olacaktır.

Ben bir Türk Milliyetçisi olarak Devletimi idare edenlerden Türkmen soydaşlarımıza acilen sahip çıkmasını askeri tedbirler almasını istiyorum, katliamı duyurmak , protesto etmek , zulmü haykırmak , yakınmak bizlere düşer.

Ancak Devlet terörden yakınmaz , Terörü iç ve dış uzantıları ile birlikte yok eder .

Ve inşallah tez olur…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Yücel Alpay Demir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.