Ötekileştiriliyoruz...

Bu ülkede her daim birileri bir şeyleri kendine doğru çeker ve kendindenolmayanları ötekileştirir bunu bizzat geçmişte yaşayan bir kişi olaraksöylüyorum.

Nasıl yani diye belki de soracaksınız? Bir dönem bu ülkede İmam HatipMezunu olmak ya da orada okumak neredeyse suç haline gelmişti.

Birileri başörtülülere diye öcü gözüyle bakıyor. Birileri sakalbıraktığında bir kurumda bir işiniz varsa uzun süre bekletilirdiniz ya daterslenirdiniz ve bunları çoğalta biliriz. Şimdi bunların olmadığını bana kimsesöyleyemez. Yani bu toplumda birileri NİFAKTOHUMLAR ekmiş toplumun içerisinde birilerini ötekileştirme gayretleri hepvardı hala devam ediyor.

Ya peki bizler ne bekliyorduk. Adaletin, eşitliğin olduğu, tam özgür ve demokrasi ile yönetilen bir ülke konumundaolunmasını. Kimsenin kimseyi ötekileştirmeye çalışmadığı, tabiri caizse birAvam Tabakasının olmadığı, herkesin Eşitolduğu bir toplumda yaşamayı arzu ediyorduk. Ya şimdi arzularımıza kavuştuk mu?

Kocaman bir HAYIR pekâlâdiyeceksiniz bu kanıya nerden ulaştınız. Bu toplumda yaşıyorsak ve etrafımızdaolup bitenlere baktığınızda bunun böyle olduğunu görürsünüz ama bazıları bunugörse de görmemezlikten geliyor oda başka bir mevzu ya.

Haksızlığı kim yaparsa yapsın hayatım boyunca hep karşısında durdumbundan sonrada öyle olacağım bu bizdendir bu ötekilerdendir hiç demedimhakkaniyetle olaylara yaklaşmaya çalıştım. Bundan sonrada gördüğüm yanlışolduğunu düşündüğüm her şeyi siz sevgili okurlarımızla paylaşmaktan aslavazgeçmeyeceğim.

Ağalar, beyler yanlış yapıyorsunuz. Toplumda ayrıştırmanın önünegeçeceğiniz yerde da ha da fazla toplumun altına dinamit koymayın zaten butoplum yıllarca birilerinin bu ülke insanının arasına NİFAK TOHUMLARI ekmesinden dert yanıyor. Bu millet bunu haketmiyor, sizlerde bu milletin oyuyla geldiğiniz rakımlı tepelere aldanıp ta buinsanları hakir görüp tepeden bakmayın.

Bu ülkede Başbakan’a ulaşmak bile daha kolay. Yerel yöneticilerle halkınarasına duvar örenler o duvarları kaldırın bırakın insanlar dertlerini ilkağızdan ulaştırsın yöneticilere Bu ülkenin Başbakan’ı bile çoğu zamaninsanlarla direk görüşürken sizler onun yolundan gittiğinizi söylerken benceutanıp sıkılmalısınız.

Verilen oyların en az % 90’ı Başbakan’a halk tarafından duyulan güvenineseridir. Bu böyle biline, bilmiyorsanız da hatırlatayım.

Kimse gücenmesin darılmasın aslında bunların gerçek olduğunu sizlerdemalum biliyorsunuz ama işinize gelmiyor ya da çevrenizdekilerin işine gelmiyor.Çünkü bazen dönen dolaplardan haberdar olamıyorsunuz ve kimin neler çevirdiğinigöremiyorsunuz çünkü göstermiyorlar çünkü herkes yanlışın içerisinde.

Vatandaş susuyorsa edebinden susuyor. Vatandaş sesini çıkarmıyorsa uslukoyun olduğundan değil. Ama vatandaşın konuşacağı tek bir alan bırakıyorsunuz.Oda seçim sandıkları çünkü orada beyler ağada paşada seçmen oluyor orada sizlero zaman vatandaşa sizsiniz diyorsunuz başka hiçbir alan yok vatandaşın olduğuyer ne partilerin içleri nede yönetimleri az biraz birisi bende varım dersebüyük beylerin müsaadesi kadar vardır izin ötesi yoktur. Bırakın beylerde barivatandaşın arasına NİFAK TOHUMLARIekmeyin yeter.

Yani gölge etmeyinBaşka ihsan istemez…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.