Karaosmanoğlu artık bir ekol olmuştur

Bazı insanlar vardır sadece makamlarından dolayı sevilirler.

Bazı insanlar da yaptıkları davranışlardan ötürü sevilirler.

Bu isimlerden bir tanesi de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanlığı koltuğunda olduğu için elbette herkes bir şekilde Karaosmanoğlu ismine saygı duyup, belki de saygı duymak durumunda hissedebilir kendini lakin şunu da unutmamak gerekir.

Son dönemlerde İbrahim Karaosmanoğlu’nun ortaya koymuş olduğu siyaset ve yapmış olduğu sosyal alandaki çalışmaların her daim yanında olması ve insanlarla sürekli iç içe her daim bir arada olması, bazen yürüyüşte bazen bir açılışta bazen sokakta yaşlı insanlarla sohbet ederken her daim Kocaeli’nin her köşesinde görebileceğiniz bir isim olmuştur.

Onun bu durumu bazılarına örnek olmalı.

Elbette son dönemlerde siyasi açıdan da atmış olduğu bazı adımların, kent siyaseti açısından oldukça önemli olduğunu düşünüyorum.

Zira Kentin her köşesinde her anında onun imzası öyle ya da böyle var.

Elbette Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’deki önemli kurumlardan bir tanesi ve onun başındaki isim çok önemli, herkes tarafından önemseniyor.

Lakin bu durum o makamda bulunan insanı da olduğundan farklı bir duruma getirmemeli.

İbrahim Karaosmanoğlu için bunu söyleyebilir misin derseniz, elbette söyleye bilirim.

Çünkü çok uzun yıllardır, Yuvacık Belediye Başkanlığı döneminden beri tanıdım.

Bu mesleğe ben başlamadan önce de, gördüğü zaman halimi hatırımı sorardı, yine aynı şekilde her fırsatta, hastamız olsa, bir yakınımızı kaybetsek ya da başka bir durum olsa yine aynı şekilde davranmaya devam ediyor.

Yani insanlığından asla ödün vermeyen bir isim olduğunu düşünüyorum.

Bazı insanlar bazı makamlardan gittiğinde etkinliğini kaybederler belki ama ben bu konuda Sayın Karaosmanoğlu için geçerli olmayacağını düşünüyorum.

Onun, hep babacan tavrıyla ve toplumda ağabeylik rolünü üstlenmeye devam edeceğini düşünüyorum.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal olarak yaptığı bazı şeyleri eleştirebiliriz lakin bu konuda Başkanın kişisel olarak söyleyebileceğimiz eksik yönleri olduğunu göstermez.

Zira elbette insanız, hepimizin bazı eksiklikleri mutlaka vardır.

Bu konuda İbrahim Karaosmanoğlu’nu da mutlaka eksiklikleri olacaktır.

Ama kentin her kesiminden insanın sevip saydığı ve saygı duyduğu bir ismin bu makamdan gittikten sonra da bu durumunu koruyabilecek çok az isimden biri olabileceğini düşünüyorum.

Bu yazıyı aslında geçtiğimiz günlerde yazacaktım lakin bu sıralar sağlıkla ilgili biraz dinlenmem gerektiği için çok fazla sizlerle birlikte olamadığım için bu güne kaldı.

Zira kentte siyaset yapanların, üslubunu artık değiştirme zamanları geldiğini düşünüyorum.

Hepimiz madem bu kentte yaşıyor ve bu kentte yaşlanıyoruz.

Düğünde , cenazede, bayramda bir arada oluyorsak, saf tutup namaz kılıyorsak, o zaman neden bir birimizi Allah için sevmiyoruz.

Saygılarımla…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrullah Demiray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.